معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج فارس با توان داخلی اجرایی شد

مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج فارس با توان داخلی اجرایی شد

به گزارش بی بی سرور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج فارس با توان داخلی اجرایی شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، حمید فتاحی عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج فارس اظهار داشت: در سند معماری شبکه ملی اطلاعات، پایداری ارتباطات و اتصال جزایر خلیج فارس بعنوان پاره های تن سرزمین مدنظر قرارگرفته است.
وی با اشاره به اهمیت پایداری شبکه ملی اطلاعات خاطرنشان کرد: در فاز اول، اجرای مسیر دوم فیبر نوری دریایی را برای جزایر کیش، قشم و خارک طراحی و افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت زیرساخت بابیان اینکه برای اجرای این پروژه ۳۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است اضافه کرد: برای اولین بار، این پروژه با توان داخلی در دریا اجرا می شود. فتاحی با اشاره به اینکه امروزه زیرساخت و پایه های توسعه ها، گسترش ارتباطات پایدار می باشد، اضافه کرد: عدالت ارتباطی در دستور کار قرار گرفته و با شعار «اتصال پاره های تن وطن به سرزمین اصلی» به شکل جدی آنرا دنبال خواهیم کرد. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور خاطرنشان کرد: این پروژه در شرایط تحریمی با تاکید بر توان داخلی اجرایی شده و از لحاظ پدافندی هم از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.


منبع:

1399/06/27
19:14:03
5.0 / 5
1844
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد