همکاری مایکروسافت و بایت دنس در یک پروژه هوش مصنوعی

همکاری مایکروسافت و بایت دنس در یک پروژه هوش مصنوعی

بی بی سرور: مهندسان مایکروسافت و بایت دنس با وجود رقابت میان آمریکا و چین در زمینه هوش مصنوعی، در پروژه ای با یکدیگر همکاری می کنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، رقابت بالایی که میان آمریکا و چین برای برتری در زمینه هوش مصنوعی وجود دارد، قانونگذاران آمریکایی را به شدت نسبت به باختن در این رقابت و پیامد آن برای امنیت ملی، اقتصاد و شکوفایی آمریکا نگران کرده است. اما علاوه بر اینکه دو اقتصاد بزرگ جهان، منابعی را برای برتری در این عرصه اختصاص داده اند، همکاری هایی بین دو کشور وجود دارد و حتی برخی از کارشناسان هوش مصنوعی می گویند همکاری فرامرزی و گسترده، برای دستیابی به پیشرفت های چشم گیر در حوزه رایانش، حائز اهمیت می باشد.

مهندسان مایکروسافت و بایت دنس – شرکت مادر تیک تاک- سهم خودرا برای پیشبرد این هدف ایفا می کنند و در پروژه ای به نام "کوب رِی" (KubeRay)، با یکدیگر روی نرم افزاری کار می کنند که به شرکتها برای اجرای کارآمدتر برنامه های هوش مصنوعی، کمک خواهدنمود.

در نشست "رِی سامیت" در سانفرانسیسکو، جیاشین شان، مهندس نرم افزار بایت دنس و علی کانسو، مهندس نرم افزار مایکروسافت درباره ی پیشرفت هایشان با دانشمندان داده، کارشناسان یادگیری ماشین و سایر طراحان مشتاق ساخت اپلیکیشن های بزرگ با بهره گیری از نرم افزار کد باز "رِی" (Ray) گفت و گو کردند.

شرکت ها برای مساعدت با پروژه های کد باز که در سال های اخیر محبوبیت پیدا کرده و استارتاپ های مختلفی از دل آنها متولد شده اند، اغلب منابع مهندسی را بین یکدیگر به اشتراک می گذارند. همکاری مایکروسافت و بایت دنس از این جهت، قابل توجه است که رقابت سنگینی بین آمریکا و چین درباب هوش مصنوعی و مالکیت معنوی و نگرانی ها نسبت به استفاده از پیشرفت های فناوری برای شنود و نفوذ به حریم خصوصی، وجود دارد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، مایکروسافت در کنار رقیبانی مانند گوگل و مِتا، سرمایه گذاری بالایی در هوش مصنوعی انجام داده و آزمایشگاه تحقیقات هوش مصنوعی این شرکت در چین، کمک کرده است از استعدادهای آکادمیک چینی بهره ببرد.

منبع:

1401/06/07
13:06:38
0.0 / 5
571
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد