سیمكارت واگذارشده چطور بازیابی می شود؟

سیمكارت واگذارشده چطور بازیابی می شود؟

برای بازیابی اطلاعات سیم کارتی که منقضی یا واگذار شده است، می توان با مراجعه به سامانه همتا و وارد کردن شناسه (IMEI) دستگاه و شماره سیمکارت، اطلاعات را بازیابی کرد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، در صورتیکه قبلاً در سایت همتا ثبت نکرده باشید (کارتابل کد ملی تشکیل نداده باشید) و سیمکارت شما منقضی شده باشد یا مالکیت آنرا به شخص دیگری واگذار کرده باشید، اطلاعات دستگاه های شما از کارتابل سیمکارت منقضی یا واگذارشده در همتا حذف می شود، اما می توانید این اطلاعات را برای سیمکارت های دیگر خود بازیابی کنید. برای این کار لازم است شناسه (IMEI) دستگاه یا دستگاه های خود و شماره سیمکارت منقضی یا واگذارشده را داشته باشید.
کارتابل کد ملی با دو سیمکارت یا بیشتر، نیازی به بازیابی اطلاعات ندارد. بدین سبب در صورتیکه قبلا در سایت همتا ثبت نام کرده و کارتابل کد ملی تشکیل داده باشید، در صورتیکه بیش از دو سیمکارت در کارتابل شما باشد، با منقضی شدن یکی از سیمکارت ها یا واگذار کردن مالکیت یکی از سیمکارت ها، اطلاعات دستگاه در کارتابل کد ملی باقی می ماند.
برای بازیابی اطلاعات سیمکارت واگذارشده، در مرحله اول، باید به درگاه اینترنتی سامانه همتا به آدرس hamta.ntsw.ir مراجعه شود. برای ورود به سامانه می توان از شماره سیمکارت بهره برد و یا این که ابتدا در سامانه ثبت نام کرد و سپس با بهره گیری از کد ملی وارد سامانه شد. در ادامه، مراحل با بهره گیری از ورود با شماره سیمکارت آورده می شود.
بعد از وارد کردن شماره سیمکارت، رمز عبور موقت برای آن شماره ارسال می شود. با بهره گیری از رمز عبور ارسال شده و وارد کردن کد امنیتی، وارد سامانه شوید. در ادامه در صفحه اصلی «مدیریت دستگاه ها» روی گزینه «افزودن دستگاه» کلیک کنید.


در صفحه بازشده، شناسه (IMEI) دستگاه خودرا که می خواهید اطلاعات آن از کارتابل قبلی (کارتابل حذف شده) به این کارتابل انتقال یابد را وارد کنید و روی گزینه «ثبت» کلیک کنید. سپس پیامی در خصوص وارد کردن شماره سیمکارت قبلی (سیم کارت منقضی یا واگذارشده) را دریافت می کنید. شماره سیمکارت را بصورت کامل وارد کرده و روی گزینه «تأیید» کلیک کنید. در صورتیکه اطلاعات واردشده صحیح باشد پروسه با موفقیت انجام شده و اطلاعات دستگاه شما در این کارتابل قرار می گیرد.



بازیابی اطلاعات کارتابل کد ملی با یک سیم کارت
اگر در کارتابل کد ملی خود فقط یک شماره سیمکارت وارد کرده باشید و این شماره سیمکارت منقضی شده باشد و یا مالکیت آنرا به شخص دیگری واگذار کرده و رمز کارتابل خودرا نیز فراموش کرده باشید، می توانید با انجام پروسه «فراموشی رمز کارتابل کد ملی»، تمامی اطلاعات دستگاه هایتان را در کارتابل کد ملی بازیابی کنید.
برای این کار، در صفحه اصلی سایت همتا، در قسمت «فراموشی رمز عبور» روی گزینه «بازیابی» کلیک کنید. در صفحه بازشده گزینه «پیام کوتاه» را انتخاب کنید. کد ملی، شماره سیمکارت جدید متعلق به کدملی خودتان و تاریخ تولد را وارد کنید. شماره سیمکارت جدید به کارتابل شما اضافه می شود و رمز جدید نیز به آن پیامک می شود.
البته در صورتیکه در کارتابل کد ملی خود چندین سیمکارت داشته باشید و فقط یکی از آنها منقضی یا واگذار شده باشد، در مرحله شماره دو، امکان تعریف شماره سیمکارت جدید نیست و با بهره گیری از سایر شماره های موجود در کارتابل می توانید رمز جدیدی برای کارتابل خود دریافت کنید.



1400/04/01
20:00:15
0.0 / 5
1099
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد