پسورد كیف پول رمزارزتان را به كسی ندهید

پسورد كیف پول رمزارزتان را به كسی ندهید

به گزارش بی بی سرور با افزایش حضور افراد در حوزه ارزهای دیجیتالی، مجرمان سایبری برای به دست آوردن کلمات امنیتی و رمز ورود به کیف های دیجیتال و سرقت رمزارز آنها اقدام می کنند.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، استخراج رمزارز، کسب وکاری نوپاست که در سالهای گذشته توجه خیلی از فعالان حوزه فناوری را به خود جلب کرده است، هرچند همه ابعاد این کسب و کار هنوز کاملا شناخته شده نیست. در ایران با توجه با عنایت به سوق پیدا کردن علاقه مندان به این سمت، وزارت خانه های صمت، نیرو و ارتباطات و بانک مرکزی، از دو سال گذشته، بعد از تصویب قوانین مربوطه، موانع را از پیش پای سرمایه گذاران برداشتند و راه حضور آنها را تسهیل کردند.
هرچند سال قبل به علت خاموشی هایی که در کشور صورت گرفت، این شائبه بوجود آمد که در کشور و آن هم در زمان صعود قیمت بیتکوین، استخراج این رمزارز صورت می گیرد که منجر به قطعی گسترده برق شده است، اما بعد از آن استخراج ارزهای دیجیتالی به صورت یک فعالیت صنعتی مورد توجه قرار گرفت و قوانینی برای آن در نظر گرفته شد.
از طرفی مسئولان اعلام نمودند که شیب صعودی قیمت ارزهای دیجیتالی را به هیچ وجه نمی توان تضمین نمود و ورود افراد به این حوزه بعنوان ثروت اندوزی و خروج سرمایه از کشور، به صلاح نیست. حتی عنوان شد که با عنایت به مصوبه دولت در خصوص ممنوعیت "مبادله ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین در ایران " درگاه های الکترونیکی مبادله رمزارز مسدود می شود، باوجود این به نظر می آید خرید و فروش ارزهای دیجیتالی در ایران ادامه داد.
در حالیکه استفاده از کیف رمزارز با عنایت به سهولت و راحتی کار با آنها امروزه مورد توجه خیلی از کاربران قرار گرفته، مجرمان سایبری هم از این مورد آگاهی داشته و تلاش می کنند از عدم آگاهی و توجه شهروندان به ملاحظات امنیتی در هنگام دسترسی به این گونه برنامه ها سوء بهره برده و باعث نفوذ به کیف رمزارز و سرقت از کاربران شوند.
پلیس فتا اخطار می دهد که مجرمان سایبری با ترفندهای متعدد تلاش دارند تا به کیف رمزارز شهروندان نفوذ پیدا کنند. برای نمونه در یکی از این شگردها، مجرم ابتدا از راه شبکه های اجتماعی به کاربران پیام داده و تحت عناوین مختلف نظیر اینکه سیگنال خرید یا فروش رمزارز، تلاش می کند اعتماد وی را جلب کرده و در ادامه عنوان داشته برای دریافت سیگنال به کلمات کلیدی ورود به برنامه نیاز است.
در روش دیگر مجرم با طراحی وبسایت یا برنامه هایی شبیه به برنامه کیف رمزارز یا به اصطلاح فیشینگ، کاربر را به بهانه های مختلف همچون به روز رسانی کیف رمزارز، مجاب به واردکردن اطلاعات کرده و از این طریق اطلاعات قربانی را به سرقت می برد. این در شرایطی است که مجرم با ورود به این اپلیکیشن ها مبادرت به برداشت سرقت رمز ارز می کند.
باید توجه داشت که منبع دانلود برنامه ها در فضای مجازی بسیار مهم می باشد و لازم است کاربران برنامه های مورد نیاز خویش را از مراجع رسمی و سایت های معتبر دریافت نمایند همینطور شهروندان همیشه به خاطر داشته باشند کدهای فعال سازی و ورود به صرافی یا کیف رمز ارز دیجیتال محرمانه بوده و نباید آنها را در اختیار دیگران قرار دهند.1400/02/12
13:08:07
0.0 / 5
1098
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد