موسوی:

اگر دولت الكترونیك راه اندازی شده بود، دوركاری حداكثری میسر می شد

اگر دولت الكترونیك راه اندازی شده بود، دوركاری حداكثری میسر می شد

به گزارش بی بی سرور یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هنوز زیرساخت راه اندازی دولت الکترونیک به صورت کامل فراهم نشده، اظهار داشت: اگر اراده لازم جهت راه اندازی دولت الکترونیک وجود داشت خیلی از مراجعات مردم به اداره ها برای گرفتن خدمات دولتی انجام نمی شد و امکان دورکاری حداکثری هم میسر بود.


سید علی موسوی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: امروز و در شرایط پس از بحران کرونا مبحث آماده سازی زیرساخت ها بسیار مهم می باشد و دولت الکترونیک همین جا معنا پیدا می کند. اگر زیرساخت های ما آماده بود و دولت الکترونیک راه اندازی شده بود جلوی خیلی از مراجعات مردم به ادارات و ازدحام ها هم گرفته می شد و خیلی از ضرر و زیان های ناشی از تجمعات اتفاق نمی افتاد.
وی ادامه داد: هم اکنون به نظر می آید زیرساخت ها خیلی آماده نیست و کم کاری برخی مسئولین همچون وزارت ارتباطات در این مورد دخیل است. اینترنت ملی هم از مسائل مهم در این حوزه است، متاسفانه ما با کمبود زیرساخت مواجهیم و در نتیجه نتوانستیم دولت الکترونیک را به صورت کامل راه بیندازیم.
موسوی افزود: مردم تقصیری ندارند و نیازهایی دارند که باید به خاطر آن به ادارات و مراکز دولتی رجوع کنند. این ما هستیم که باید شرایط را فراهم می کردیم. البته ما این ظرفیت و تکنولوژی را هم داریم که اگر این شرایط فراهم گردد میتوان برای دورکاری حداکثری کارمندان هم زمینه سازی کرد اما تا آن زمان خواهش ما از مردم این است که پروتکلهای بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت نمایند تا در این شرایط صدمه ای به آنها نرسد.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: به وجود آمدن این شرایط اراده مسئولین خصوصا وزارت ارتباطات را می طلبد. اگر زیرساخت دولت الکترونیک فراهم گردد دیگر نیازی به خیلی از مراجعات فیزیکی مردم ندارد و مردم می توانند مشکلات خویش را در بستر اینترنت حل کنند.
منبع:

1400/02/06
13:54:15
0.0 / 5
1120
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد