با انتشار به روزرسانی های نرم افزاری

تغییرات بزرگ در دستگاههای اپل در راهست

تغییرات بزرگ در دستگاههای اپل در راهست

اپل در حال آماده سازی اصلاحات عمده در سیستم عامل موبایل خود است که شامل ارتقای نحوه مدیریت نوتیفیکیشنها توسط کاربر، هوم اسکرین بازطراحی شده آی پد، به روزرسانی قفل صفحه نمایش و حفاظتهای حریم خصوصی جدید برای دستگاههای پرچمدار این شرکت است.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: تغییرات در حال طراحی مقرر است در چارچوب iOS ۱۵ و iPadOS ۱۵ که به روزرسانی های نرم افزاری بزرگ برای آیفون و آی پد هستند، عرضه شوند. اپل به روزرسانی های نرم افزاری خویش را که نام کد آنها اسکای است، در کنفرانس آتی طراحان جهانی که از هفتم ژوئن شروع می شود، اعلام خواهد نمود.

اپل هر ساله به روزرسانی های نرم افزاری بزرگی برای همه دستگاههای مهم خود عرضه می کند تا کاربران را هچنان در اکوسیستم خود حفظ کند و دستگاههای بیشتری فروخته و طراحان را به ساخت اپلیکیشنهای جدید تشویق کند. اپل معمولا به روزرسانی های نرم افزاری را در حدود سپتامبر نزدیک به زمان رونمایی مدل جدید آیفون عرضه می کند. با عنایت به این که چند هفته دیگر به زمان برگزاری کنفرانس جهانی طراحان باقی مانده است، این شرکت امکان دارد قابلیتها را تغییر داده یا زمان به روزرسانی آنها را به تاخیر بیاندازد.

این شرکت سرگرم برنامه ریزی قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه می دهد تنظیمات نوتیفیکیشن مختلفی را تعیین کنند بعنوان مثال تلفن آنها با عنایت به وضعیتی که در آن قرار دارند زنگ بزند یا خیر. این توانایی به شکل منوی جدیدی عرضه می شود که به کاربران امکان می دهد وضعیتی که در آن قرار دارند مانند رانندگی، کار یا خواب را انتخاب کنند یا بخشهای مورد نظرشان را تنظیم کنند. این منو در قفل صفحه نمایش به روز شده و در "کنترل سنتر" که منوی آیفون و آی پد برای دسترسی سریع به تنظیمات است، نمایش داده خواهد شد.

همچنین گزینه ای وجود خواهد داشت که پاسخهای اتوماتیک به پیامها را با عنایت به وضعیتی که کاربر در آن قرار دارد، تنظیم می کند. این توانایی نسبت به قابلیت فعلی پاسخ خودکار که تنها در زمان رانندگی موجود است، بهبود پیدا کرده است. اپل نوتیفیکیشنهای منحصری مانند "مزاحم نشوید" و "حالت خواب" را افزوده است اما برای اولین بار است که این شرکت یک قابلیت سراسری در سیستم برای تغییر نوتیفیکیشنها بر اساس وضعیت کاربر عرضه می کند.

این شرکت همینطور روی ارتقای iMessage با هدف عمل کردن بعنوان یک شبکه اجتماعی و رقابت بهتر با واتس اپ فیسبوک کار می کند. تغییرات مذکور در مراحل اولیه طراحی هستند و امکان دارد دیرتر عرضه شوند.

خط محصول آی پد که هفته جاری شاهد رونمایی جدید ترین مدل های آی پد پرو بود هم شاهد تغییرات نرم افزاری خواهد بود. این شرکت در حال برنامه ریزی قابل توجه ترین به روزرسانی برای هوم اسکرین از زمان ارائه اولین محصول آی پد در سال ۲۰۱۰ است. بعد از قابلیت مشابهی که سال قبل برای آیفون عرضه شد، اپل می خواهد به کاربران اجازه دهد ویجتها یا اپلیکیشنهای کوچکی که مواردی مانند وضعیت هوا، قرارهای آتی، سهام و اطلاعات دیگر را نمایش می دهند را در هر نقطه ای از هوم اسکرین قرار دهند. کاربران می توانند ویجتها را جایگزین کل شبکه اپلیکیشن نمایند.

حفاظتهای حریم خصوصی بیشتری هم در راه می باشد. یک قابلیت جدیدی که در دست طراحی است، منوی جدیدی است که به کاربران نشان داده است کدام اپلیکیشنها بی سروصدا در حال جمع آوری اطلاعات درباره آنها هستند. اپل حریم خصوصی دستگاه هایش را در سال های اخیر بهبود بخشیده و هزاران برنامه شناسایی شده اند که از ردیابهای ویژه برای جمع آوری اطلاعات کاربر نظیر شماره تلفن و موقعیت مکانی استفاده می نمایند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل سرگرم برنامه ریزی برای به روزرسانی کوچکتری برای سیستم عامل مک بعد از بازطراحی آن پارسال و به روزرسانی نرم افزار اپل واچ و اپل تی وی است.

منبع:

1400/02/04
20:44:40
0.0 / 5
1289
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد