دخالت غیرقانونی آمازون در روند رای گیری اتحادیه كارگری

دخالت غیرقانونی آمازون در روند رای گیری اتحادیه كارگری

به گزارش بی بی سرور برخی از کارگران انبار آمازون در آلاباما و هم اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا شکایتی را در مورد دخالت آمازون در انتخابات کارگری اخیر عرضه کرده اند.به گزارش بی بی سرور به نقل از سی ان بی سی، در این شکایت شرکت آمازون به دخالت مستقیم در روند برگزاری انتخابات اخیر در بین کارگران خود در انبار این شرکت در آلاباما متهم شده است. مبحث این انتخابات شکل گیری اتحادیه کارگری در شرکت آمازون با هدف دفاع از حقوق کارکنان و کارگران این شرکت و پیوستن اتحادیه مذکور به اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا بوده است.
در ابتدای ماه جاری میلادی کارکنان و کارگران انبارهای شرکت آمازون در آلاباما همگی ضد شکل گیری اتحادیه خود و پیوستن آن به اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا رأی دادند که با عنایت به سابقه نارضایتی گسترده این افراد از عملکرد مدیران شرکت آمازون و تضییع حقوقشان با شگفتی همراه بود.
اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا آمازون را متهم کرده که با تهدید و تطمیع کارکنانش جلوی رأی مثبت آنها را گرفته و شرایطی را در حین رأی گیری بوجود آورده که سبب شده این انتخابات به شکلی آزاد و عادلانه برگزار نشود. در جریان این انتخابات کمتر از ۳۰ درصد از کارکنان و کارگران آمازون به نفع پیوستن به اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا رأی دادند.
نکته جالب اینکه شعب آمازون در کشورهای مختلف اروپایی، در اتحادیه های کارگری این کشورها حضور دارند. اما این روند در خود آمریکا طی نشده است. در شکایتی که در این حوزه تقدیم مقامات دولت فدرال آمریکا شده ۲۳ تخلف مدیران آمازون در روند رأی گیری تشریح شده است.
شرکت آمازون در اطلاعیه ای تمامی این اتهامات را رد کرده و اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا را به عرضه نادرست حقیقت ها به منظور پیشبرد دستور کار مدنظر خود متهم کرده است.

1400/01/31
19:26:29
0.0 / 5
1215
تگها: فروشگاه
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد