راه اندازی مراكز مبادله هوشمند در استان های با ترافیك ۱۰هزار مرسوله

راه اندازی مراكز مبادله هوشمند در استان های با ترافیك ۱۰هزار مرسوله

مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به هوشمندسازی اولین مرکز تجزیه و مبادلات کشور در تهران از هوشمندسازی چهار مرکز دیگر در آینده ای نزدیک آگاهی داد و اظهار داشت: در استان هایی که ترافیک مرسولات به بالای 10 هزار مرسوله افزایش یابد، مراکز مبادله هوشمند راه اندازی خواهد شد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، رمضانعلی سبحانی فر در دیدار نوروزی با مدیران شبکه پستی کشور، با اعلان اینکه تحول در شبکه پستی کشور ادامه دارد، اظهار داشت: قسمتی از این تحول را در سال قبل شاهد بودیم و بخش عمده ای از تحول و ارتقای زیرساخت ها نیز در ماه های آتی اجرائی می شود و کاستی های شبکه نیز تا حدود زیادی مرتفع خواهد شد.
وی با اشاره به هوشمندسازی اولین مرکز تجزیه و مبادلات کشور در تهران از هوشمندسازی چهار مرکز دیگر در آینده ای نزدیک آگاهی داد و اظهار داشت: امسال در استان هایی که ترافیک مرسولات به بالای 10 هزار مرسوله افزایش یابد، مراکز مبادله هوشمند راه اندازی خواهد شد. همین طور ۵۰۰ دستگاه خودروی دیگر به ۵۰۰ دستگاه خودروی موجود در ناوگان شهری تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اضافه می شود که این کار در امتداد سرعت بیشتر در امر خدمت رسانی و کاهش هزینه ها در دستور کار قرار گرفته است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ظهور رقبای بیشتر در سال جدید اشاره نمود و خواهان ارائه خدمات باکیفیت به مشتریان شبکه پست با افزایش سرعت و دقت در توزیع مرسولات شد.
ایشان سپس با تاکید بر اینکه ترولی های خریداری شده در مرکز مبادله خلیج فارس باید بر طبق دستورالعمل و ضوابط معاونت فنی در امتداد افزایش سرعت و صیانت از امانات مورد بهره برداری قرار گیرد، خواهان نظارت مستقیم و مستمر مدیران شد.
مدیرعامل شرکت ملی پست رئیس هیئت مدیره با اشاره به اینکه نیازسنجی ها در حوزه فنی انجام شده است، خواهان انجام سریع مناقصات توسط دو حوزه فناوری و پشتیبانی شد تا هرچه زودتر اقلام مربوطه در اختیار همکاران قرار گیرد. وی همین طور با اشاره بر اصلاح سایر فرایندها در امسال، بر استفاده و بهره گیری از لفاف های پستی متناسب با محصولات ارسالی خصوصاً در خریدهای اینترنتی اصرار کرد.
سبحانی فر اهمیت توجه به زیرساخت های موجود در حوزه تجارت الکترونیک خصوصاً در بخش روستایی را تصریح کرد و خواهان شناسایی بازارهای هدفمند روستاها بمنظور تقویت این حوزه و افزایش ترافیک شد. وی بر برنامه ریزی سریع در امتداد توسعه باجه های قبول تاکید و افزود: بمنظور افرایش سرعت، شیوه های جدید پستی همچون پست سریع داخلی راه اندازی شود و حوزه پشتیبانی تلاش کند تا در رهسپاری مرسولات، تعدادی کامیون به ناوگان حمل و نقل اضافه کند.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه موتورهای موزعین بعنوان مهم ترین ابزار در توزیع مرسولات به شمار می آید، اضافه کرد: تدابیری اتخاد شود تا موتورها هر چه سریع تر مجهز به محفظه ای برای تعبیه بار بیشتر شوند. همین طور طرح pfp (پرداخت برمبنای عملکرد) در حوزه های بازاریابی و باجه های پستی در امتداد افزایش انگیزه کارکنان، سرعت بخشی به فرآیندها و رشد ترافیک باید پیاده سازی شود. همین طور در انعقاد قراردادها فقط باید سرویس پیشتاز استفاده گردد و سرویس سفارشی فقط در باجه های قبول انجام می شود.
رئیس هیئت مدیره با اعلان اینکه حوزه های فناوری و پشتیبانی، باید با همکاری هم، چالش های موجود در بخش کد پستی را برطرف و امر به روزرسانی را اجرا کنند، خواهان پی گیری و اجرای مصوبه دولت درباب استفاده از کدپستی در ارگان های دولتی شد و اظهار داشت: انتظار می رود استانها با برنامه ریزی دقیق در تحقق پیش بینی ترافیک و درآمد گام بردارند. درصدی از درآمد، به استان هایی که بیشتر از تحقق پیش بینی شده را محقق نمایند اختصاص خواهد یافت.
سبحانی فر به تجربه موفق پست در نمایشگاه مجازی کتاب که منجر به توجه مجامع بین المللی ازجمله اتحادیه جهانی پست و مسئولین کشوری خصوصاً رئیس جمهور به اقدامات پست شد اشاره و بیان کرد: امسال با ریل گذاری انجام شده، سالی خوب در زمینه افزایش رشد و درآمد بیشتر خواهیم داشت که این درآمد متعاقبا سبب افزایش بیشتر رفاهیات پرسنل شبکه پستی خواهد شد.
تصویب ساختار سازمانی پس از ۲۰ سال و در پی داشتن تبدیل وضعیت کارکنان، ستاندن شناسه استخدامی برای تعدادی از پرسنل، تبدیل وضع برخی از کارکنان به رسمی قطعی با بخشنامه ایثارگری و همین طور در دستور کار بودن تغییرات رفاهی و معیشتی کارکنان امسال از دیگر مواردی بود که سبحانی فر به آنها اشاره نمود.1400/01/15
23:49:26
0.0 / 5
1035
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد