آخر دوركاری كارمندان آمریكایی آمازون تا پاییز

آخر دوركاری كارمندان آمریكایی آمازون تا پاییز

به گزارش بی بی سرور آمازون انتظار دارد اغلب کارمندان آمریکایی این شرکت تا اوایل پاییز به محل کارشان برگردند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، آمازون در اطلاعیه داخلی به کارمندانشان اعلام نمود در آمریکا با عنایت به دسترس پذیر بودن واکسن های کووید ۱۹ تا چند ماه آینده، انتظار داریم کارمندان بیشتری در طول تابستان به محل کار برگردند و تا اوایل پاییز اغلب آنها در دفاتر این شرکت مشغول به کار شوند. کارمندان آمازون در برخی از کشورهای اروپایی به علت تاخیرهایی که در عرضه واکسن ها وجود داشته، امکان دارد دیرتر از زمان اعلام شده برای کارمندان آمریکایی این شرکت به محل کارشان برگردند.

آمازون دومین کارفرمای بزرگ بخش خصوصی آمریکا بعد از والمارت و بزرگترین کارفرما در سیاتل است. اغلب کارمندان بخش اداری آمازون از زمان آغاز پاندمی کووید ۱۹، از خانه وظایفشان را انجام می دهند اما کارکنان بخش انبار و رانندگان تحویل کالا جزء کارکنان ضروری به شمار رفته و همچنان در پستهای خود مانده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت آی بی ام و گوگل هم هفته جاری جزییاتی را درباره برنامه های بازگشت کارمندانشان به محل کار اعلام نمودند. فیونا سیکُنی، رئیس منابع انسانی گوگل در اطلاعیه ای به کارمندان این شرکت اعلام نمود گوگل می خواهد دفاتر آمریکایی خویش را از آوریل به روی بعضی از کارمندانش به صورت داوطلبانه باز کند. دفاتر گوگل در ظرفیت محدود و با عنایت به معیار مشخصی شامل افزایش دسترس پذیری به واکسن و روند کاهشی موارد مبتلا شدن به کووید ۱۹ گشوده خواهند شد.

گوگل پیش از این اعلام نموده بود انتظار ندارد کارمندانش تا سپتامبر سال ۲۰۲۱ به محل کار برگردند و به قول سیکُنی، دستورالعمل فوق به قوت خود باقی می ماند. برخی از دفاتر گوگل در خارج از آمریکا بازگشایی شده اند در حالیکه سایر دفاتر بر مبنای شرایط محلی، برنامه های زمانی متفاوتی دارند.

این مدیر گوگل کارمندان را تشویق کرد در مقابل کووید ۱۹ واکسینه شوند با این وجود گوگل کارمندان را ملزم نمی کند قبل از بازگشت به محل کار واکسینه شوند. کارمندان گوگل که به علت مسائل شخصی ناچار هستند بعد از سپتامبر همچنان به دورکاری ادامه دهند، اجازه دارند برای تمدید دورکاری تا زمانی که واجد شرایط لازم نشده اند، درخواست کنند.

سایر شرکتهای فناوری هم در حال برنامه ریزی برای بازگشایی دفاتر خود هستند. فیسبوک برای بازگشت کارمندانش به محل کار در ماه مه برنامه ریزی نموده است و مایکروسافت در انتها ماه جاری دفتر مرکزی خویش را بازگشایی خواهد نمود.
1400/01/14
19:36:25
0.0 / 5
1307
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد