دبیر شورای عالی فضای مجازی كشور:

برای توسعه به زیرساخت های انرژی و ارتباطی نیازمندیم

برای توسعه به زیرساخت های انرژی و ارتباطی نیازمندیم

اصفهان دبیر شورایعالی فضای مجازی کشور اظهار داشت: برای توسعه به زیرساخت های انرژی و نظام های ارتباطی و اطلاعاتی نیازمندیم که این زیرساخت ها باید تامین گردد و به شکلی توسعه باید مبتنی بر فضای مجازی باشد.سید ابوالحسن فیروزآبادی، امروز (سه شنبه_۱۹ اسفند) در نشست مانور ارزیابی مدیریت پایداری جریان گاز در منطقه دو عملیات انتقال گاز اصفهان، اظهار نمود: امروز طی بازدیدی که از منطقه دو عملیات انتقال گاز اصفهان انجام دادیم مشاهده کردیم تمام اصول اولیه ایمنی رعایت شده و اثری از تحریم در این مرکز ندیدیم و امروز توانمندی قابل توجهی در کشور برای مقابله با تحریم بوجود آمده است.

وی اضافه کرد: در مرکز ملی فضای مجازی و دبیرخانه شورایعالی فضای مجازی که ۹ سال پیش تشکیل شد لازم است در زمینه تهدیدهایی که در این فضا وجود دارد صحبت نماییم.

دبیر شورایعالی فضای مجازی کشور با اشاره به اینکه توسعه باید مبتنی بر فضای مجازی باشد، افزود: فناوری ها در حال تغییر عصر و دوران و تغییر زیست بوم بشریت هستند و تمدن جدید را تمدن انرژی پایه می دانند.

فیروز آبادی اظهار داشت: فناوری اطلاعات در فضای مجازی کار می کند و شاهد می باشیم همه حوزه های فیزیکی و زیست بشر توسعه یافته است و در حوزه های صنعتی هم شاهد توسعه هستیم که ناشی از فناوری اطلاعات است که تعبیر به صنعت ۴ می شود.

به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، دبیر شورایعالی فضای مجازی کشور خاطرنشان کرد: شبکه ای شدن، جهانی شدن و رباتیک شدن از خصوصیات صنعتی شدن است. ما وارد عصری شده ایم که عصر انرژی پایه و فناوری پایه است.

فیروزآبادی افزود: روابط صنعت و تولید انرژی امروز بسیار پیچیده است و به تدریج در حال تحمیل به بازار است. همراه پیچیدگی خطراتی هم وجود دارد. خطراتی که برای سیستم های سایبر فیزیکی وجود دارد بسیار پیچیده است.

وی اظهار داشت: در گذشته امنیت حاکمان باید تأمین می شد و امروز باید امنیت مردم در فضای مجازی تامین گردد. خدمات آموزشی امروز اکثرا مجازی می باشند که به علت همین توسعه سایبر فیزیک صدمه پذیری هم بالا رفته است.

دبیر شورایعالی فضای مجازی اظهار داشت: در مهندسی کردن ها باید بین سایز و صدمه پذیری تفاوت قائل شویم. سیستم های ما یکپارچه شده و همه شهروندان امروز تأمین گاز می شوند و مسائل پدافند غیر عامل باید جدی گرفته شود.

فیروزآبادی با اشاره به اینکه ما می خواهیم از تمام دستاوردها استفاده نماییم، اضافه کرد: تکنولوژی از تجربه چند هزارساله بشر به وجود آمده است. تکنولوژی باید در جهت منافع مشروع انسان ها استفاده گردد و نگاه ما تأمین امنیت به علت توسعه است. برای توسعه به زیرساخت های انرژی و نظامهای ارتباطی و اطلاعاتی نیازمندیم و این زیرساخت ها باید تامین گردد.

دبیر شورایعالی فضای مجازی کشور افزود: در حوزه سایبری دشمن به دنبال ضربه زدن به حوزه های زیرساختی کشور است اما تا کنون چنین اجازه ای به آنان نداده ایم. یک سیستم فناوری اطلاعات پایدار داریم و سازمان پدافند غیر عامل و پلیس فتا و... در تلاش هستند که به زیرساخت های کشور کمک کنند تا در فرآیند تولید انرژی خللی وارد نشود.
1399/12/20
17:58:58
0.0 / 5
1665
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد