نخستین ماهواره ساخت برزیل جنگلهای آمازون را كنترل می كند

نخستین ماهواره ساخت برزیل جنگلهای آمازون را كنترل می كند

به گزارش بی بی سرور برزیل سرانجام موفق شد ماهواره ای را در داخل این کشور به صورت کامل تولید نماید و مقرر است این ماهواره به بررسی و کنترل وضعیت جنگل های بارانی در معرض خطر بپردازد.به گزارش بی بی سرور به نقل از اسلش گیر، بخش زیادی از کشور برزیل پوشیده از جنگل های بارانی آمازون است که به دلیل تخریب محیط زیست و گرمایش زمین در معرض نابودی قرار گرفته اند. دانشمندان بارها اخطار داده اند که از بین رفتن جنگل های آمازون باعث تسریع روند کاهش کیفیت زندگی در کل کره زمین خواهد شد. جهت بررسی دقیق تر شرایط جنگل های وسیع آمازون، برزیل بدون تکیه به سایر کشورهای جهان و برای نخستین بار ماهواره ای به نام آمازونیا – ۱ طراحی و تولید کرده است.
این ماهواره که مقرر است تا ساعاتی دیگر روانه فضا شود، برزیل را به یکی از بیست کشور جهان مبدل می کند که از فناوری اختصاصی طراحی، تولید، پرتاب و استفاده از ماهواره برخوردار می باشد. این ماهواره علاوه بر بررسی روند جنگل زدایی در برزیل، وضعیت زمین های کشاورزی را هم در این کشور رصد می کند.
برزیل از سال ۲۰۰۸ به این سو در کوشش برای طراحی و تولید ماهواره بوده و بیشتر از ۶۰ میلیون دلار در این حوزه سرمایه گزاری نموده است. با اینکه این رقم هزینه کلانی به حساب می آید، اما اگر قرار بود برزیل برای تأمین نیاز خود ماهواره ای را از خارج از این کشور وارد کند باید تا شش برابر این رقم را هزینه می کرد.
ماهواره آمازونیا – ۱ که توسط مؤسسه ملی تحقیقات فضایی برزیل ساخته شده، ۲.۵ متر طول و ۶۴۰ کیلوگرم وزن دارد و در درون آن شش متر کابل و سه دوربین عریض برای شناسایی نقاط دارای جنگل های صدمه دیده که وسعتی بیشتر از ۴ زمین فوتبال دارند، نصب شده است. در صورت تأمین بموقع بودجه ماهواره مورد اشاره در سال ۲۰۱۸ برای پرتاب به فضا تکمیل می شد. برزیل در سال ۲۰۳۳ هم برای پرتاب ماهواره به فضا کوشیده بود، ولی در نتیجه انفجار راکت پرتاب ماهواره ۲۱ نفر کشته شدند.

1399/12/10
14:55:04
0.0 / 5
1119
تگها: فناوری , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد