وزیر ارتباطات:

مخابرات تكالیفش را برای توسعه پهنای باند خانگی انجام نداده است

مخابرات تكالیفش را برای توسعه پهنای باند خانگی انجام نداده است

به گزارش بی بی سرور وزیر ارتباطات با انتقاد از مجموعه مدیریتی شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: مخابرات تکالیفش را برای توسعه پهنای باند خانگی در شبکه ملی اطلاعات انجام نداده است.به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی بامداد امروز سه شنبه در مراسم افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام با انتقاد از مجموعه مدیریتی شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: مشکلات این شرکت ارتباطی به نیروهای زحمتکش مخابرات ندارد و همه ما می دانیم اینها تصمیم یک نفر است.
وی با اشاره به عدم حضور شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام و انتقاداتی که سندیکای صنعت مخابرات از این مجموعه داشته است، اظهار داشت: انتقادات از مجموعه مدیریتی شرکت مخابرات بسیار بجاست و همه ما می دانیم اینها تصمیم یک نفر است و همیشه بوده و تداوم دارد.
وزیر ارتباطات ادعا کرد: مخابرات به تلکام نیامد و مطالبه اش این بود که تعرفه های مخابراتی را بالا ببریم.
وی با اعلان اینکه من در این زمینه به زودی با مردم صحبت می کنم، اشاره کرد: چگونه می شود شرکتی که ۲۸۰ میلیارد تومان سود داشته به ضرر ۹۰۰ میلیارد تومانی برسد!؟ اگر هزینه هایی بوده و گرفته نشده باید دراین زمینه مرجع قانونی ورود کند و اگر ارزش سهام پایین آمده من موضوع را به صورت شفاهی و مکتوب به سازمان بازرسی منعکس کرده ام تا مشخص شود به چه دلیل بوده است.
وی اظهار داشت: باید معلوم شود پس از افت شاخص سهام مخابرات، سهام خرد سهامداران را کدام مجموعه در بازار بورس جمع آوری کرده است. باید مشخص شود چه اتفاقاتی افتاده است.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: ما بدهی مخابرات به کارکنان را که از سال ۸۸ و بعد از خصوصی سازی پرداخت نشده از جیب مردم پرداخت نخواهیم کرد.
جهرمی افزود: اگر می خواهند بدهی پرسنل را بدهند املاک مازاد خودرا بفروشند.
جهرمی اظهار داشت: مخابرات اگر می خواهد توسعه بدهد ما از آن حمایت می نماییم و دولت نیز سهم خودرا در توسعه می آورد. ما تعرفه را برای توسعه افزایش می دهیم اما به سبب خدمات سی سال پیش مخابرات تعرفه را افزایش نخواهیم داد.
وزیر ارتباطات مدعی شد: مخابرات تکالیفش را برای توسعه پهنای باند خانگی در شبکه ملی اطلاعات انجام نداده است. این شرکت جلوی توسعه بخش خصوصی را نیز گرفته است.
جهرمی با اعلان اینکه همانطور که در مساله ارتباطات بین شهری جلوی انحصار مخابرات را گرفتیم، در موضوع ارتباطات درون شهری نیز این انحصار را می شکنیم. اگر زور مخابرات زیاد است زور ما هم کم نیست و از ابزارهای قانونی استفاده می نماییم.
آذری جهرمی اشاره کرد: با بیانیه دادن مساله حل نمی گردد، ما سه سال است که در حال سفارش به مخابرات هستیم اما وضعیت ارتباطات ثابت ما نسبت به دنیا مناسب نمی باشد و این به سبب انحصار مخابرات است. ما سه سال است که نرم نرم سعی کردیم تا انحصار را بشکنیم و الان با سرعت بیشتری پیش خواهیم رفت.
وی اظهار داشت: همه پرسنل مخابرات جزو خانواده ما هستند و تنها یک فرد از خانواده ما نیز تصمیماتی می گیرد که به ضرر کشور و مردم است و اگر ضرورت داشته باشد من از وی نام می برم.
وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بار سنگینی که بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در سال کرونا بر دوش کشید، اظهار داشت: خیلی از این تلاش ها دیده نشد.
وی از راه اندازی نخستین مرکز هوشمند تجزیه مبادلات پستی کشور فردا چهارشنبه آگاهی داد و اظهار داشت: تا اردیبهشت ماه مراکز اصلی شرکت پست هوشمند می شود.


منبع:

1399/12/05
18:57:21
0.0 / 5
1170
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد