رئیس سازمان فناوری اطلاعات توضیح داد

ریشه های فناوری هراسی در چیست؟

ریشه های فناوری هراسی در چیست؟

به گزارش بی بی سرور به قول رئیس سازمان فناوری اطلاعات، آسیب‎ دیدگان استفاده از پلت فرم های جدید، موج دوم فناوری هراسی را می سازند و تغییر قدرت بازیگران و نگرانی از چگونگی بازتوزیع قدرت، از ریشه های اصلی فناوری هراسی به شمار می روند.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، امیر ناظمی در رویداد محتوا، پلی به سمت زندگی دیجیتال که در موزه ملی ارتباطات برگزار شد، به بررسی عوامل فناوری هراسی یا تکنوفوبیا پرداخت و با یادآوری این که گاریچی ها، نماد فعالانی بودند که با ورود ماشین دودی به مخالفت با آن پرداختند، بیان نمود: در دنیای امروزی، خالقان محتوا از استفاده ی فناوری های نوین در هراسند و اولین مخالفان ورود فناوری های نوین به کشور را کسانی می سازند که از فعالان استفاده از فناوری پیشین محسوب می شوند.
وی افزود: همان گونه که در عرصه تولید محتوا، ناشران سنتی چاپ کتاب های کاغذی و یا سازندگان فیلم‎ های قابل نمایش بر پرده سینما، نخستین کسانی بودند که با IPTV و VODها مخالفت کردند. بنابراین با عنایت به این که تکنولوژی ای وجود ندارد که در بدو ورود، بدون بروز هیچ گونه خطایی به ارائه خدمت بپردازد، ازاین رو خطای اولیه برای پلت فرم های جدید همچون در حوزه خلق محتوا سبب ایجاد موج دوم مخالفان می شود که درواقع همان افرادی هستند که صدمه دیدگان استفاده از فناوری را می سازند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این رویداد که با حضور سیاستگذاران و بازیگران مدرن و سنتی این حوزه شامل محتوای دیجیتال و چاپی برگزار شد، ضمن اشاره به این مهم که فناوری هراسی صرفاً متعلق به ایران نیست و در کشورهای توسعه یافته هم به چشم می خورد، اظهار داشت: مخالفان نوآوری یا فناوری هراسی در دنیا دارای یک نقطه اشتراک هستند که نگرانی از بر هم خوردن نظم حاکم و به دنبال آن تغییر قدرت بازیگران و بازتوزیع آن است.
بنابه اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات، ناظمی افزود: چونکه هر فناوری در ذات خود وضعیت موجود را بر هم می زند و بازتوزیع قدرت، روی کار آمدن بازیگران جدید را به همراه دارد. فناوری های جدید، عمدتا قدرت را به تازه واردان واگذار می کنند و سبب برهم خوردن تعادل حوزه می شوند و بنابراین مورد هجوم قرار می گیرند. این قضیه، صرفاً مختص حوزه خلق محتوا نیست و بازیگران این عرصه باید بدانند هر چه قدر دیر آمده تر باشند، ناگزیر به واگذاری جایگاه خود هستند.
منبع:

1399/12/03
23:35:10
0.0 / 5
1165
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد