فیس بوك تهدید كرد

حذف اكانتهای نشردهنده دروغهای كرونائی در اینستاگرام

حذف اكانتهای نشردهنده دروغهای كرونائی در اینستاگرام

بی بی سرور: شرکت فیسبوک اعلام نمود اقدامات جدی تر برای حذف اطلاعات نادرست درباره کووید 19 و واکسنها در شبکه اجتماعی خود انجام می دهد که شامل حذف گروههای بزرگ، اکانتها و صفحات اینستاگرام برای انتشار مکرر اطلاعات غلط خواهد بود.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، فیسبوک در یک پست وبلاگ نوشت: به سفارش سازمان جهانی بهداشت و گروههای دیگر برای مقابله با لیست رو به رشد ادعاهای نادرست لطمه رسان عمل می کند. فیسبوک از مدیران گروههای کاربری درخواست خواهدنمود چنین اطلاعات غلطی را کنترل کنند و اگر مکررا از مقررات تخطی کنند، آنها را حذف خواهدنمود. اینستاگرام که متعلق به فیسبوک است، یافتن اکانتهایی که مردم را به نزدن واکسن تشویق می کنند را دشوارتر کرده و اگر به نقض مقررات ادامه دهند، آنها را حذف می کند. این شرکت هفته جاری در مرکز اطلاعات کووید ۱۹ خود جزئیات دپارتمانهای سلامت محلی درباره زمان و محل تزریق واکسن توسط مردم را گنجاند.

فیس بوک در این پست وبلاگ اعلام نمود اگر سیستمهای فیسبوک به محتوایی بربخورند نظیر این که: ویروس کرونا ساخته انسان است، مریض شدن مطمئنتر از زدن واکسن است یا تزریق واکسن سمی، خطرناک یا موجب اوتیسم می شود، محتوای مذکور حذف خواهد شد. ادعاهای مربوط به کووید ۱۹ یا واکسنها که از سیاستهای مذکور تخطی نمی کنند توسط راستی آزمایان شخص ثالث مورد بازنگری قرار می گیرند و اگر غلط شناخته شوند، برچسب گرفته و در دید کاربران قرار نمی گیرند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیسبوک که بزرگترین شبکه اجتماعی جهان است، قبل از این ادعاهای غلط در تبلیغات را خلاف مقرراتش اعلام نموده بود. فیسبوک اعلام نموده تغییرات در این سایتها از هفته جاری شروع می شود و در سطح جهانی برای بیش از ۵۰ زبان خواهد بود اما ممکنست مدتی زمان ببرد تا اثرگذار باشد.

در این بین، این شرکت ۱۲۰ میلیون دلار به تبلیغات رایگان برای دپارتمانهای سلامت و نهادهای غیردولتی می دهد که قصد دارند اطلاعات صحیح درباره تست کووید ۱۹ و واکسیناسیون را منتشر کنند.

منبع:

1399/11/21
22:41:54
0.0 / 5
1226
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد