تا پایان دولت دوازدهم محقق می شود؛

اتصال ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت

اتصال ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت

بی بی سرور: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت تا اختتام دولت دوازدهم آگاهی داد.به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر محمدجواد آذری جهرمی بعدازظهر دوشنبه در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان قزوین که در سالن شهید امامی استانداری قزوین انجام شد اظهار نمود: عدالت شاه کلید حرکت و جنبش مردم در سال ۱۳۵۷ بود و امروز ۴۲ سال از این حرکت ماندگار می گذرد.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی برمبنای عدالت طلبی شکل گرفت و بدین سبب استمرار هر حرکتی در کشور نیازمند برقراری عدالت اجتماعی است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه عدالت ارتباطی یکی از زیر مجموعه های عدالت اجتماعی است، عنوان کرد: کووید ۱۹ و کرونا موجب شد تا نیاز مردم به این حوزه و فضای مجازی افزایش یابد و بنابر این باید در تحقق عدالت ارتباطی برای مردم در این بازه زمانی مهم تلاش بیشتری داشته باشیم.
وی افزود: بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم، ۴ میلیون دانشجو و ۱۴۰ هزار استاد دانشگاه در همین چند ماه شیوع ویروس کرونا از بستر فضای مجازی پروسه آموزش را دنبال کردند و این امر بیان کننده اهمیت و جایگاه فضای مجازی در وضعیت امروز است.
آذری جهرمی با اعلان اینکه بسیاری از مردم کسب وکار خودرا در بستر این فضا بنا نهاده اند، تاکید کرد: ارتباطات در عصر جدید یکی از حقوق اساسی و عمومی مردم است و در این حق پیاده سازی عدالت واجب است.
وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی نگاه راهبردی مقام معظم رهبری باید تا اختتام برنامه ششم توسعه هشتاد درصد کشور به پهنای باند قابل قبول دسترسی داشته باشند و با شیوع ویروس کرونا اهمیت این برنامه بیش از پیش احساس شد.
۹۶ درصد روستاهای کشور یکی از اتصالات اینترنت دسترسی دارند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ۹۶ درصد روستاهای کشور یکی از اتصالات اینترنت دسترسی دارند و این به مفهوم این است که ۱۶ درصد از برنامه ششم توسعه جلوتر هستیم.
وی با اعلان اینکه ۹۸ درصد کشور جمعیت به اینترنت دسترسی دارند، افزود: استان قزوین به سبب کوهستانی بودن برخی مناطق و صعب العبور بودن آن از میانگین کشوری عقب تر است.
آذری جهرمی با اعلان اینکه ۱۰۰ درصد روستاهای بالای بیست خانوار باید تا اختتام دولت به اینترنت متصل شوند افزود: راه اندازی ۱۲۰ کیلومتر فیبر نوری به طارم شروع شده که تا به امروز ۱۰۰ کیلومتر آن تکمیل و تنها ۲۰ کیلومتر باقی مانده است.
وی از تخصیص ۲۷ میلیارد و پانصد میلیون تومان برای راه اندازی ۱۸۰ کیلومتر فیبر نوری جدید در راه الموت آگاهی داد و اظهار داشت: ۱۸۰ سایت جدید تلفن همراه باید در استان دایر شود تا به پوشش صد در صد برسیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: اجرای این پروژه در دو فاز و با اعتباری بیش از ۱۸۰ میلیارد تومان با همراهی ایرانسل و همراه اول عملیاتی خواهد شد.
وی اظهار داشت: طبق گزارشات مردمی در ۶۷ نقطه استان مشکل عدم دسترسی به تلفن ثابت داریم که تا اختتام خردادماه موانع واگذاری تلفن ثابت در این مناطق نیز رفع خواهد شد.
سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی از ۲.۷ به ۶.۴ درصد رسیده است
آذری جهرمی اضافه کرد: برای تحقق شبکه ملی اطلاعات و استفاده از پیام رسان های داخلی نیازمند همراهی سایر دستگاهها و شوراها هستیم اما با قدرت می گوئیم این دستگاه های دیگر هستند که باید به نقش خود عمل کنند و الان وزارت ارتباطات از همه دستگاهها در این عرصه جلوتر است.
وی اشاره کرد: وقتی سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی از ۲.۷ به ۶.۴ درصد رسیده به مفهوم این است که اتفاقات بزرگی در سطح کشور رقم خورده و باید استمرار یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: چشمه نور و ارتباط با مرکز داده نیز انجام شده و مرکز داده استان قزوین تحویل مرکز چشمه نور خواهد شد تا کار تحقیقاتی مناسب صورت گیرد.


منبع:

1399/11/21
20:45:19
0.0 / 5
1551
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد