فروش مایكروسافت افزایش یافت

فروش مایكروسافت افزایش یافت

بی بی سرور: مایکروسافت اعلام نمود فروش سه ماهه دوم مالی این شرکت 17 درصد رشد کرد که به مدد تقاضای بالا برای خدمات رایانش ابری و ابزارهای نرم افزاری بوده که از دورکاری کارمندان حمایت می کنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، شرکت نرم افزاری مایکروسافت که در ردموند واشنگتن مستقر است، اعلام نمود درآمدش در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر به ۴۳.۱ میلیارد دلار رسید و از ۴۰.۲ میلیارد دلاری که مفسرین در نظرسنجی بلومبرگ پیش بینی کرده بودند، فراتر رفت. برای چهاردهمین سه ماهه متوالی بود که مایکروسافت رشد دو رقمی درآمد را گزارش کرد. درآمد خالص این شرکت ۱۵.۵ میلیارد دلار معادل دو دلار و سنت به ازای هر سهم بود در صورتیکه پیش بینی مفسرین یک دلار و ۶۴ سنت بود.

واحد رایانش ابری آزور مایکروسافت ۵۰ درصد رشد کرد. این شرکت از تقاضای فزاینده مشتریان سازمانی جهت استفاده از خدمات ابری که تحت تاثیر دورکاری کارمندانش صورت گرفت، سود برد. فروش کامپیوتر های شخصی هم در مدت مذکور رشد کرد و درآمد مایکروسافت از کسب وکار سیستم عامل ویندوز را افزایش داد و درآمد بازی مایکروسافت هم برای اولین بار در یک سه ماهه به بالای پنج میلیارد دلار رسید.

ارزش سهام مایکروسافت به دنبال انتشار گزارش مالی این شرکت حدود ۴.۷ درصد صعود کرد. سهام مایکروسافت در سه ماهه پیش ۵.۷ درصد رشد داشت در صورتیکه رشد شاخص اس اند پی ۵۰۰ به ۱۲ درصد رسید.

فروش مایکروسافت در هر سه واحد این شرکت از میانگین مورد پیش بینی مفسرین در نظرسنجی بلومبرگ بالاتر بود. ایمی هود، مدیر مالی مایکروسافت در مصاحبه ای اظهار نمود درآمد نسخه بیزنس نرم افزاری ابری آفیس ۳۶۵ رشد ۲۱ درصدی داشت و شمار کاربرانش ۱۵ درصد افزوده شد. مشترکان نسخه کاربران عادی که شامل آفیس و ویندوز است، ۲۸ درصد رشد کرد و به ۴۷.۵ میلیون نفر رسید.

همه گیری ویروس کرونا سبب شده است شرکتها کوچ به خدمات ابری را سرعت بخشیده و نرم افزار همکاری مبتنی بر اینترنت را ارتقا دهند. بااینکه این بازار رو به رشد است اما مایکروسافت با رقابت از طرف واحد خدمات وب آمازون و تلاشهای جدید گوگل برای تقویت زیرساخت ابری روبروست. درآمد سرویس آزور در سه ماهه گذشته از ۴۳ درصد پیش بینی مفسرین و رشد ۴۸ درصدی سه ماهه قبل از آن فراتر رفت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، درآمد محتوا و خدمات ایکس باکس در سه ماهه دسامبر ۴۰ درصد و فروش سخت افزار ایکس باکس ۸۶ درصد رشد کرد.

منبع:

1399/11/09
12:52:46
0.0 / 5
1267
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد