آلمان در بحران كمبود تراشه دست به دامن تایوان شد

آلمان در بحران كمبود تراشه دست به دامن تایوان شد

بی بی سرور: آلمان از تایوان خواست تولیدکنندگان تایوانی را مجاب کند تا کمبود تراشه های مورد استفاده در صنعت خودروسازی را تسهیل کنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، خودروسازان در سراسر جهان به سبب مشکلاتی که در تحویل تراشه به وجود آمده و در بعضی از موارد با اقدامات دولت سابق آمریکا مقابل کارخانه های تراشه مهم چینی تشدید شده است، خطوط مونتاژ خودرو را تعطیل کرده اند. این کمبود تراشه روی فعالیت شرکتهای فولکس واگن، فورد موتور، سوبارو، تویوتا موتور، نیسان موتور، فیات کرایسلر اتوموبیل و سایر خودروسازان تاثیر گذاشته است.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان در نامه ای به وانگ می هوآ، همتای تایوانی خود درخواست نمود در مذاکرات با شرکت TSMC که بزرگترین تولیدکننده تراشه قراردادی جهان و یکی از تامین کنندگان اصلی آلمان است، به این مسئله بپردازد. وی در این نامه نوشت: صنعت خودروسازی آلمان در حال مذاکرات مستقیم با شرکت TSMC درباره افزایش تحویل است و سیگنالهای بسیار سازنده ای از این شرکت تایوانی برای حل این مشکل دریافت کرده است.

سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان اعلام نمود برلین بمنظور کاهش وابستگی به شرکتهای آسیایی و اجتناب از مشکلات مشابه در آینده، سرگرم برنامه ریزی برای افزایش حمایت دولتی و بالا بردن ظرفیت تولید نیمه رساناها در آلمان و اروپاست.

وزارت امور اقتصادی تایوان اعلام نموده که بوسیله کانالهای دیپلماتیک درخواستهایی را برای کمک به تسهیل کمبود تراشه برای بخش خودرو دریافت کرده اما از نامه آلتمایر باخبر نیست. این وزارتخانه در واکنش به درخواستهای کشورها، مذاکرات با تولیدکنندگان تراشه را آغاز نموده است.

شرکت TSMC در اطلاعیه ای اعلام نموده که موضوع کمبود تراشه برای شرکتهای خودروسازی مسئله بسیار مهمی بوده و اولویت اصلی این شرکت است. وزارت اقتصاد تایوان به رویترز اعلام نمود شرکت TSMC اگر قادر به افزایش ظرفیت تولید باشد، تولید تراشه های خودرو را در اولویت قرار خواهد داد.

در این حال سخنگوی فولکس واگن اعلام نمود این شرکت خودروسازی آلمانی سرگرم مذاکره با تامین کنندگان قطعات درباره ادعای خسارت احتمالی به سبب کمبود نیمه رساناهاست.

شرکتهای بوش و کانتیننتال در بین تامین کنندگان قطعه آلمانی هستند که با کمبود تراشه ها روبرو شده اند و به نوبه خود به تولیدکنندگان تراشه در تایوان و سایر کشورهای آسیایی متکی هستند.

به گفته منابع آگاه، تولیدکنندگان تراشه تولیدشان را به سایر بخشهای صنعتی دیگر که نرخ رشد بالایی داشته اند مانند دستگاههای الکترونیکی مصرفی متمرکز کرده اند و در نتیجه مشتریانشان در صنعت خودرو تراشه های کمتر از نیازشان تراشه دریافت کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، بر اساس گزارش مجله اتومبیل ووچه، فولکس واگن با سایر شرکتهای تامین کننده قطعات مذاکره کرده اما نگران است که این مساله به قیمتهای بالاتر منتهی شود.

منبع:

1399/11/06
15:42:21
0.0 / 5
1387
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد