چگونه اطلاعات شخصی را از گوشی اندرویدی پاك كنیم؟

چگونه اطلاعات شخصی را از گوشی اندرویدی پاك كنیم؟

بی بی سرور: اگر قصد فروش، بخشیدن یا بازیافت تلفن اندرویدی قدیمی خودرا دارید، در ابتدا باید اطلاعات شخصی موجود در آنرا کاملا پاک کنید. برای پاکسازی اطلاعات شخصی موجود در دستگاه باید عملیات فکتوری ریست یا تنظیمات مجدد کارخانه را انجام دهید.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا و طبق گزارش بیزنس اینسایدر، این پروسه حدودا ساده است اما اگر بخواهید گوشی خودرا بعد از اینکه اطلاعاتش را پاک کردید به فرد دیگری بدهید، در این صورت چند اقدام اضافی باید انجام دهید.

چگونه یک دستگاه اندرویدی را پاک کنیم؟

موقعیت دقیق گزینه "ریست" (Reset) در بخش تنظیمات (Setting)، به نسخه سیستم عامل اندرویدی بستگی دارد که دستگاه از آن استفاده می نماید. در بیشتر تلفنها می توانید:

۱- به قسمت تنظیمات برنامه رفته و وارد گزینه "سیستم" شوید.

۲- سپس "ریست" و "ریست فون" را انتخاب نموده و انتخاب خودرا تایید کنید.

در بعضی از تلفنها برای رسیدن به گزینه "ریست" باید گزینه "پیشرفته" (advanced) را انتخاب کنید.

در گوشی سامسونگ، مراحلی که باید برای "ریست" تلفن انتخاب کنید، اندکی متفاوت می باشد. باید وارد بخش تنظیمات شوید و سپس به قسمت مدیریت کل (General Management) بروید و در آنجا گزینه "ریست" را خواهید یافت.

۳- هنگامی که "ریست" انجام می شود، دستگاهی خواهید داشت که مثل روز اولی است که خریداری نموده بودید و هیچ اطلاعاتی در آن وجود ندارد.

چگونه حفاظت فکتوری ریست را در دستگاه اندرویدی غیرفعال کنیم؟

اگر قصد دارید تلفن را به فرد دیگری بدهید، باید "حفاظت فکتوری ریست" را حذف کنید. گزینه مذکور مانع از این می شود که یک دزد تلفن شما را پاک کرده و آنرا انگار که متعلق به خودش بوده است، استفاده نماید. حتی بعد از پاک کردن اطلاعات، گوشی از شما می خواهد با "حساب گوگل" خود وارد شوید مگر این که قبل از آن ابتدا "حفاظت فکتوری ریست" را غیرفعال کنید. اگر می خواهد تلفن را بازیافت یا نابود کنید، می توانید از انجام این مرحله چشم پوشی کنید. برای حذف "حفاظت فکتوری ریست" باید:

۱- قفل صفحه گوشی را غیرفعال کنید.

۲- وارد قسمت "تنظیمات" شوید و سپس گزینه "اکانتس و بک آپ" را انتخاب کنید.

۳- وارد قسمت "اکانتس" شوید.

۴- سپس "گوگل اکانت" را انتخاب نموده و با انتخاب گزینه "حذف اکانت"، انتخاب خودتان را تایید کنید.

منبع:

1399/10/13
13:41:28
0.0 / 5
1372
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد