آماده سازی دومین شكایت ایالت های آمریكا ضد گوگل

آماده سازی دومین شكایت ایالت های آمریكا ضد گوگل

به گزارش بی بی سرور شماری از ایالتهای آمریكا قصد دارند تا دسامبر شكایت ضدانحصارطلبی ضد گوگل تنظیم كنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، این اقدام حقوقی دومین شکایت بعد از شکایت ضدانحصارطلبی که از جانب وزارت دادگستری آمریکا ضد شرکت گوگل در اکتبر تنظیم شد، خواهد بود.

این گروه شامل کلرادو، آیوا، نبراسکا، نیویورک، کارولینای شمالی، تنسی و یوتاه است و از آن بعنوان گروه کلرادو/نبراسکا یاد می شود اما اعلام نموده که می خواهد شکایتش را با پرونده دولت فدرال یکی کند.

گوگل که زیرمجموعه شرکت آلفابت است، در واکنش به شکایت دولت آمریکا و سایر تحقیقات، منکر ارتکاب تخلف شده و اعلام نموده که موقعیت برتر و نفوذ موتور جست و جو و سایر محصولاتش به علت این است که مصرف کنندگان آنها را ترجیح می دهند.

کسب و کار جست و جوی گوگل، عمده درآمد این شرکت را تولید می کند و هزینه های مالی توسعه در بخش ایمیل، ویدیوی آنلاین، نرم افزار تلفن هوشمند، نقشه ها، رایانش ابری، خودرو های خودران و تبلیغات را تأمین کرده است. موتور جست و جوی گوگل روی سرنوشت هزاران کسب و کار آنلاین تأثیر می گذارد که برای قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان، به گوگل وابسته هستند.

منابع آگاه اعلام کردند گه گروه کلرادور/نبراسکا قصد دارند شکایت خویش را در اواسط دسامبر اعلام نماید.

تگزاس هم در راس گروهی از دادستانهای کل ۵۰ ایالت و سرزمین آمریکا تحقیقات از گوگل را در سپتامبر سال ۲۰۱۹ اعلام نمود. با گذشت یک سال تگزاس گروهی را هدایت می کند که روی فناوری تبلیغات آنلاین متمرکز شده اند در حالیکه تحقیقات گروه کلرادور/نبراسکا بسیار گسترده تر است.

بر اساس گزارش رویترز، شکایت وزارت دادگستری آمریکا در مقایسه با گروه کلرادور/نبراسکا محدودتر بوده و روی تلاشهای گوگل برای ایجاد و حفظ برتری در کسب و کار جست و جو و تبلیغات جست و جو خلاصه می شود. پرونده وزارت دادگستری که تگزاس و ۱۰ ایالت دیگر به آن پیوسته اند، اولین پرونده حاصل از تحقیقات از یکی از بزرگترین شرکتهای فناوری است که از جانب ویلیام بار، دادستان کل آمریکا حدود ۱۵ ماه پیش شروع شد. این پرونده برجسته ترین شکایت ضد انحصارطلبی از زمان شکایت دولت آمریکا از مایکروسافت در سال ۱۹۹۸ است و به منزله تغییر رویکرد دولت و اعمال سخت گیری بیشتری در قبال غولهای فناوری آمریکا است.

منبع:

1399/09/06
19:19:44
5.0 / 5
1547
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد