رفع انحصار از حوزه دیتای زیرساخت تا آخر سال

رفع انحصار از حوزه دیتای زیرساخت تا آخر سال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به رفع انحصار از شركت ارتباطات زیرساخت، اظهار داشت: با این رفع انحصار از تبدیل این شركت به یك صدا و سیما و مخابرات دیگر جلوگیری شد و تا آخر این دولت اقداماتی برای برداشتن انحصار در حوزه دیتا هم انجام می شود.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم تکریم از معاون سابق برنامه ریزی و نظارت راهبردی و همین طور معارفه معاونان جدید خود به صورت آنلاین، با اشاره به همکاری خود با سیروس موثقی از شرکت ارتباطات زیرساخت، اظهار داشت: در آن زمان شرکت ارتباطات زیرساخت به سبب خصوصی سازی مخابرات و عدم تعیین حدود وضعیت نامشخص و ساختار نامناسبی داشت و خدمت رسانی مناسبی به اپراتورها انجام نمی شد.
وی عدم توجه به مشتری و شفافیت در ساختار را از مشکلات آن زمان این شرکت عنوان نمود و اضافه کرد: برای تغییر نگاه و حرکت به سمت مشتری مداری و توسعه شبکه نیاز به یک تغییر بزرگ در شرکت ارتباطات زیرساخت احساس می شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه این تغییر بزرگ با مدیریت آقای موثقی در شرکت زیرساخت انجام شد، اظهار داشت: با تغییر ساختار و ایجاد شفافیت و یکپارچه سازی خدمات الان شرکت ارتباطات زیرساخت به یکی از بهترین اپراتورهای خدمت دهنده تبدیل گشته و سه سال مستمر در ارزیابی های دولت به عناوین برتر دست می یابد.
آذری جهرمی با اشاره به رفع انحصار از شرکت ارتباطات زیرساخت، اضافه کرد: با این رفع انحصار از تبدیل این شرکت به یک صدا و سیما و مخابرات دیگر جلوگیری شد و تا اختتام این دولت اقداماتی برای برداشتن انحصار در حوزه دیتا نیز انجام می شود.
وی به حضور سیروس موثقی بعنوان معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در زمان شروع مسئولیت خود در این وزارتخانه اشاره نمود و اظهار داشت: برمبنای قانون برنامه ششم توسعه باید رشد ۲.۵ برابری بازار ICT محقق می شد، در صورتیکه ما مشکل تامین منابع، نرخ ارز و عدم توسعه مناطق محروم را نیز داشتیم.
وزیر ارتباطات به برنامه ریزی دقیق و خلاقانه در وزارت ارتباطات برای رسیدن به این اهداف اشاره نمود و اضافه کرد: علی رغم مشکلات بسیار درآمد این حوزه در حدود ۹۶ درصد محقق شد و همین طور توسعه روستایی با شتاب فزاینده ای در حال پیشرفت است و بازار حوزه ICT نیز از ۲۰ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ به حدود ۴۵ هزار میلیارد رسیده که نشان میدهد رشد ۲.۵ برابری در این بازار محقق شده است.
آذری جهرمی درباره استفاده درست از منابع نیز اضافه کرد: اینکه دولت پول بدهد و مدیر خرج کند هنر نیست و مدیر باید با منابع محدود با خلاقیت و برنامه ریزی درست و دقیق بتواند به اهداف سازمانی خود برسد.
وی تدوین برنامه اقتصاد دیجیتال را یکی دیگر از اقدامات حوزه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبری وزارت ارتباطات عنوان نمود و اظهار داشت: این برنامه برای تصویب به شورای عالی فضای مجازی و دولت ارائه شده است.
وزیر ارتباطات مدیریت منابع ارزی، توجه به معیشت پرسنل پست، تغییر ساختار سازمان فناوری اطلاعات و پست بانک برای تبدیل به سازمان های توسعه ای را از دیگر اقدامات سیروس موثقی در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی این وزراتخانه عنوان نمود. او از موثقی بعنوان یک دوست، برادر و همکار یاد کرد که امیدوار است سالیان سال مانند ستاره ای در آسمان ICT ایران بماند و به مردم و کشور خود خدمت کند.
آذری جهرمی در ادامه سخنان خود به عملکرد فرهاد معارفی در سمت معاون سابق توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع این وزارتخانه اشاره نمود و اضافه کرد: این مسئولیت می تواند برای هر مدیری مسئله ساز شود اما با اعتماد کاملی که به وی داشتم، امانتداری خوبی کردند و به کارهای مالی و اداری وزارتخانه نظم و انضباط مناسبی دادند.
وی سختگیری ها و حساسیت های معاون سابق توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع را خواسته خود عنوان نمود و اضافه کرد: سیاست من در حوزه مسائل مالی سیاست بازی نیست و باید تمام اقدامات در قالب های قانونی صورت گیرد و آقای معارفی تمام تلاش خودرا برای وفای به این عهد انجام داد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به زمان ۳۰۰ روزه از باقی مانده این دولت اشاره نمود و از معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی جدید خود خواست که بخش نظارت این معاونت را فعال تر کند و در ایام باقی مانده دولت به صورت ریز به اجرای برنامه ها و تکالیف سازمان های تابعه نظارت کند.
آذری جهرمی به انتصاب سجاد بنابی به سمت معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع خود نیز اشاره نمود و اضافه کرد: سجاد بنابی از نیروهای مورد اعتماد است که در برخورد با سازمان ها و شرکت های تابعه انعطاف و تعامل بیشتری دارد.
وی برنامه خود برای ایام باقی مانده از دولت را حرکت در راه توسعه و پیشرفت با وجود تمام فشارها و تخریب ها اعلام نمود و در انتهای سخنان خود که به صورت آنلاین انجام شد با انتقاد از گفتمان های دو قطبی، از همه خواست که این گفتمان را به گفتمان پیشرفت تبدیل کنند، چونکه با این گفتمان قوی می شویم و فشاری نیز بر ما اثر ندارد.
بر طبق این گزارش، در آخر این مراسم با اهدای لوح و هدایایی از معاونان سابق و جدید این وزارتخانه تقدیر گردید.1399/08/23
12:52:11
5.0 / 5
1354
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد