توقف همكاری اپل با یك تولیدكننده آیفون درپی نقض مقررات كارگری

توقف همكاری اپل با یك تولیدكننده آیفون درپی نقض مقررات كارگری

شركت اپل در اقدامی قاطع برای پاكسازی زنجیره تأمین چینی خود، همكاری جدید با شركت پگاترون را بعد از كشف نقض مقررات نیروی كار معلق كرد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، شرکت آمریکایی اپل اعلام نمود چند هفته پیش متوجه شده است شرکت تایوانی پگاترون که تولیدکننده آیفون است، کارگران دانشجو را به شکل نادرستی گروه بندی کرده و برخلاف کد رفتاری تأمین کنندگان اپل، به آنها اجازه داده در شیفتهای شب کار کرده و اضافه کاری داشته باشند. تا زمانی که این تولیدکننده رفتارش را اصلاح نکند، اپل همکاری جدیدی با این شرکت نخواهد داشت.

پگاترون یکی از شرکای مختلف اپل برای تولید محصولاتی نظیر آیفون است. این شرکت تایوانی مانند رقیب بزرگترش فاکسکان بخشی از زنجیره تأمین جهانی اپل است که سالهاست هدف انتقاد فعالان کارگری قرار دارد. سهام پگاترون به دنبال اعلام این خبر ۲.۱ درصد در تایپه سقوط کرد.

اپل سرگرم تولید چهار مدل جدید آیفون است و با پگاترون برای توسعه تولید آیفون خارج از چین همکاری می کند. بعید است این تلاشها تحت تأثیر تعلیق اخیر همکاری در چین قرار بگیرد.

اپل اعلام نمود شواهدی از بکارگیری کارگران زیرسن قانونی یا الزامی نیافته اما پی برده که پگاترون اسناد کاری را دستکاری کرده تا تخلفات در ارتباط با برنامه کارگران دانشجو را پنهان کند. این شرکت خاطرنشان کرد به همکاری برای تقویت مکانیزمهای نظارتی خود ادامه می دهد تا اطمینان حاصل کنند همه کارگران فعال در زنجیره تأمین این شرکت تحت حمایت قرار داشته و به شایستگی با آنها رفتار می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پگاترون اعلام نمود این تخلفات در شانگهای و کانشان به وقوع پیوسته و این شرکت با یک شرکت دیگر برای تحکیم فرایند نظارتی خود همکاری می کند و ارزیابی پایبندی به کد رفتاری را بعنوان معیاری برای سنجش مدیریت ارشد خود اضافه خواهد نمود.

منبع:

1399/08/19
22:57:11
5.0 / 5
1659
تگها: آیفون , اپل , هاست
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد