جهرمی در حاشیه جلسه دولت:

سامانه های آموزش مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد مجانی می شود

سامانه های آموزش مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد مجانی می شود

وزیر ارتباطات از دستور رئیس جمهوری در خصوص مجانی شدن دسترسی دانشجویان دانشگاه آزاد به سامانه های آموزش مجازی این دانشگاه اطلاع داد.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قبل از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به مطالبات دانشجویان دانشگاه آزاد در مورد آموزش های مجازی اظهار داشت: طی روزهای اخیر تعدادی به نمایندگس از دانشجویان دانشگاه آزاد رجوع ای داشتند و مطالبه شان این بود که سامانه های دانشگاه آزاد مجانی نشده و دانشجویان این دانشگاه گرفتار مشکل هستند؛ حرف شان هم درست بود و این تحلیل عنوان شد که چون دانشگاه آزاد شهریه و پول تشکیل کلاس را می گیرد، طبیعتاً باید هزینه های خویش را تأمین کند اما به هر حال امروز با آقای رئیس جمهور در اینباره صحبت کردم و ایشان هم فرمودند که همه ی سامانه های دانشگاه آزاد به صورت مجانی از راه شبکه ملی اطلاعات در دسترس باشد که این اتفاق از فردا رخ خواهد داد و تمام سامانه های آموزش مجازی دانشگاه آزاد هم به صورت مجانی خواد شد.
وی درباره مطالبات برخی از اساتید دانشگاههای کشور در زمینه آموزش مجازی هم تصریح کرد: یکسری از اساتید دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه ها از ثبت نام برای دریافت بسته آموزش مجازی جا مانده بودند؛ این سامانه از امروز باز می شود و اساتید می توانند از راه سایت ict ثبت نام خویش را انجام دهند و بسته های مربوطه را دریافت نمایند.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به افزایش ترافیک شبکه اینترنت در کشور اظهار نمود: طی یک هفته اخیر رشد قابل توجهی در ترافیک شبکه را داریم و طبیعتاً تعطیل شدن مدارس نقش بسزایی در بالارفتن ترافیک شبکه دشته است. برای سنجش و پایش کیفیت یک کمیته ویژه ای را مجدداً تشکیل دادیم و گزارشی از وضعیت کیفیت شبکه گزارشی هم طی همین هفته تهیه و منتشر می نماییم. در تلاش هستیم تا بتوانیم به صورت کامل در روزهای انتشار کرونا و تعطیلی هایی که در حوزه آموزشی بوجود آمده و در سایر حوزه ها که احتمال این تعطیلی وجود دارد، خدمات رسانی به عموم جامعه و دولت الکترونیک را تعطیل نکنیم.
جهرمی همینطور در پاسخ به پرسشی درباره جزئیات حملات سایبری به نهادهای دولتی که اخیراً انجام شده است با تاکید بر اینکه مراکز حساس همچون سازمان بنادر به لحاظ دفاع در مقابل حملات سایبری زیر مجموعه وزارت اطلاعات هستند، اظهار داشت: طبیعتاً در این خصوص وزارت اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی باید از جزئیات این جملات اطلاع رسانی کنند. مساعدت هایی که نیاز بود از سمت وزارت ارتباطات انجام شده اما اگر جزئیات این مورد را نهادهای مذکور اعلام کنند، بهتر است.
منبع:

1399/08/02
21:11:32
5.0 / 5
1823
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد