رونمایی سیستم پرداخت پول با كف دست

رونمایی سیستم پرداخت پول با كف دست

بی بی سرور: شركت آمازون دستگاه اسكن كف دست به نام آمازون وان را رونمایی نمود كه كف دست خریداران را به كارت اعتباری آنها مرتبط می كند و به آنها اجازه می دهد بدون ایستادن در صف، پول خریدشان را پرداخت كنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، شرکت آمازون به دنبال سرعت بخشیدن به خرید از فروشگاه با فراهم کردن امکان پرداخت پول توسط کاربران با بهره گیری از کف دستشان است.

این شرکت دستگاه "آمازون وان" را رونمایی نمود که یک فناوری بیومتریک جدید است و به خریداران امکان می دهد با قرار دادن کف دستشان روی یک دستگاه اسکن، پول خریدشان از فروشگاه را پرداخت کنند. کاربران باید ابتدا کف دستشان را به اطلاعات ذخیره شده کارت اعتباری مرتبط کنند و بعد از آن می توانند با نگه داشتن کف دست، پول پرداخت کنند.

در ابتدا دستگاه آمازون وان در دو شعبه فروشگاههای بدون صندوق آمازون گو که در نزدیکی مقر این شرکت در سیاتل قرار دارند، نصب خواهد شد و به مرور در ماههای آینده این فناوری در فروشگاههای فیزیکی بیشتری بکار گرفته می شود.

آمازون امیدوار است فناوری اسکن کف دست را به شرکتهای دیگری نظیر خرده فروشها، استادیومها و ساختمانهای اداری بفروشد. این شرکت از مذاکرات با چندین مشتری احتمالی در این خصوص آگاهی داده است.

آمازون این مدل را قبل از این هم امتحان کرده بود. این شرکت در مارس اعلام نمود فروش فناوری مناسب فروشگاههای بدون صندوق را آغاز نموده که "فقط خارج شوید" نام دارد و به خریداران اجازه می دهد با اسکن یک اپلیکیشن وارد فروشگاه شده و بدون منتظر ماندن در صف پرداخت، از آن بیرون بروند. دوربینها و حسگرها، کالاهایی که مشتریان انتخاب می کنند را ثبت کرده و هزینه آنها را در هنگام خروج مشتری از فروشگاه حساب می کنند.

تلاشهای آمازون برای فراهم کردن این فناوریها به فروشندگان دیگر ممکنست با موانعی روبرو شوند. مشخص نیست فروشندگان رقیب بخواهند از این فنآوری در فروشگاههای خود بهره برده و اطلاعات خرید مشتریانشان را در اختیار آمازون قرار دهند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، آمازون بازیگر قدرتمندی در فضای واقعی و مجازی است و انتظار می رود امسال حدود ۴۰ درصد از بازار تجارت الکترونیکی را تصاحب کند. همزمان این شرکت فعالیت قابل توجهی در فضای فروشگاههای سنتی داشته است.

منبع:

1399/07/10
19:09:04
5.0 / 5
1801
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد