احتمال تأیید خرید ۲ و یك دهم میلیارد دلاری فیت بیت توسط گوگل

احتمال تأیید خرید ۲ و یك دهم میلیارد دلاری فیت بیت توسط گوگل

به گزارش بی بی سرور مسؤلان پرونده ضد انحصار گوگل در اتحادیه اروپا می گویند احتمالاً با خرید فیت بیت توسط گوگل كه ۲.۱ میلیارد دلار بابت آن هزینه شده، موافقت خواهند كرد.به گزارش بی بی سرور به نقل از انگجت، پرداخت ۲.۱ میلیارد دلار توسط گوگل برای خرید فیت بیت که به دلیل تولید انواع مچ بند و ساعت هوشمند شهرت دارد، جنجال زیادی در آمریکا و اروپا به راه انداخت و گوگل به دلیل همین مبادرت به انحصارطلبی تجاری و کوشش برای از میدان به در کردن رقبا متهم شد.
از همین رو گوگل برای پیشگیری از وقوع مشکلات حقوقی و قضائی کوشش کرد موافقت اتحادیه اروپا با این اقدام خویش را به دست آورد. گوگل در نوامبر سال ۲۰۱۹ برنامه خود برای خرید فیت بیت را افشا کرد. این معامله کاملاً نقد قرار بود سال جاری نهایی شود، اما تأیید نهایی آن به جلب موافقت رگولاتورهای آمریکا و اتحادیه اروپا منوط شد.
مقامات اروپایی از آغاز رسیدگی به این مورد از ماه آگوست خبر دادند و بررسی های آنها نشان داده خرید فیت بیت توسط گوگل به تشدید انحصارطلبی این شرکت نمی انجامد.
پیش از این گفته می شد یکی از علل علاقه گوگل به خرید فیت بیت افزایش دسترسی آن به داده های شخصی کاربران ساعت ها و مچ بندهای هوشمند است و گوگل می خواهد از این اطلاعات برای ارسال آگهی های هدفمند به اشخاص استفاده نماید. ظاهراً گوگل قول داده تا استفاده از داده های مشتریان فیت بیت برای نمایش تبلیغات آنلاین هدفمند خویش را محدود کند و بر این فرآیند نظارت بیشتری کند.
گوگل همینطور وعده داده که از دیگر سازندگان ساعت ها و مچ بندهای هوشمند پشتیبانی کند و دسترسی آنها به اندروید و کاربران محصولات فیت بیت را تسهیل کند. ازاین رو این شرکت ها هم خواهند توانست در صورت رضایت مشتریان به اطلاعات خریداران و کاربران محصولات فیت بیت دسترسی یابند.

1399/07/10
13:14:18
5.0 / 5
1939
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد