نصب برنامه های فروشگاه های ثالث در اندروید ۱۲ ساده تر شد

نصب برنامه های فروشگاه های ثالث در اندروید ۱۲ ساده تر شد

به گزارش بی بی سرور گوگل تغییراتی را در سیستم عامل اندروید ۱۲ بوجود آورده تا نصب برنامه های ثالث را كه در فروشگاه های دیگر عرضه شده اند، تسهیل كند.به گزارش بی بی سرور به نقل از انگجت، تغییرات مورد اشاره همینطور توسعه دهندگان را ملزم می کند تا ۳۰ درصد کارمزد گوگل را بابت استفاده کاربران از خدمات خرید درون برنامه ای اپلیکیشن های مختلف پرداخت کنند. تا پیش از این برخی برنامه نویسان تلاش می کردند تا درآمدهای خود از این طریق را از گوگل پنهان کنند. اما با تغییرات جدید گوگل با دقت بیشتری می تواند از درآمدهای مربوط به خرید درون برنامه ای هر اپلیکیشن آگاه شود.
همزمان با عرضه اندروید ۱۲ توسعه دهندگان باید تمامی خدمات خرید درون برنامه ای اپلیکیشن های خویش را از راه سیستم صورت حساب دیجیتال گوگل انجام دهند و بنابراین این شرکت می تواند به صورت دقیق به اطلاعات این خریدها دسترسی یابد و سهم ۳۰ درصدی خویش را با دقت محاسبه کند.
گوگل اعلام نموده توسعه دهندگان و برنامه نویسان تا ۳۰ سپتامبر فرصت دارند تا اپلیکیشن های خویش را با سیاست های پرداخت جدید اندروید سازگار کنند. این شرکت می گوید تنها ۳ درصد از توسعه دهندگان تاکنون از سیستم پرداخت داخلی گوگل پلی استفاده نمی کردند. البته این مجموعه های مختلف شرکت های بزرگی مانند نتفلیکس و اسپاتیفای را شامل می شود و بنابراین مجبور کردن آنها به تبعیت از سیاست های پرداخت گوگل برای این شرکت اهمیت زیادی دارد.
نسخه رسمی اندروید ۱۲ مقرر است در سال آینده میلادی ارائه شود و تغییرات مورد اشاره در آن حاصل دریافت بازخوردهای مختلف کاربران عادی و همین طور گروه مدیریتی گوگل است.

1399/07/09
09:02:42
5.0 / 5
1697
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد