باج افزاری كه فقط قهوه سازها را آلوده می كند

باج افزاری كه فقط قهوه سازها را آلوده می كند

بی بی سرور: قابلیت اتصال خیلی از وسایل برقی به اینترنت چالش های متنوعی را به وجود آورده كه یكی از آنها امكان آلوده شدن آنها و همچون قهوه سازها به بدافزارها و باج افزارهاست.به گزارش بی بی سرور به نقل از اسلش گیر، امروزه بیشتر لوازم خانگی هم از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردار می باشند و همین مساله سبب شده تا هکرها بتوانند با طراحی بدافزارهای مختلف به این لوازم نیز نفوذ کنند. اخیرا یک باج افزار اختصاصی برای آلوده کردن قهوه ساز iKettle عرضه شده است.
کارشناسان امنیتی می گویند امنیت پایین لوازم خانگی قابل اتصال به اینترنت و عدم رمزگذاری داده های رد و بدل شده میان این دستگاه ها و اپلیکیشن های تلفن همراه آنها عامل اصلی وقوع چنین مشکلی است. در بعضی موارد شرکت های سازنده این نوع لوازم حتی پس از افشای لطمه پذیری های امنیتی آنها تمایلی برای به روزرسانی اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مدیریت تولیدات خود ندارند.
بدافزار قهوه ساز iKettle توسط مارتین هرون کارشناس امنیتی شرکت آواست طراحی شده و بعنوان یک بسته نرم افزاری به روزرسان عرضه شده است. این بدافزار پس از نصب موجب فعال شدن خیلی از قابلیت های قهوه ساز بدون خواست کاربر می شود و تنها راه متوقف کردن آن قطع برق خواهد بود. فعلاً هیچ چاره فنی برای مقابله با این باج افزار وجود ندارد.
طراح این باج افزار آنرا در اختیار سایرین قرار نداده و می گوید با طراحی آن تنها خواسته در این مورد به کاربران هشدار دهد تا آنها در زمان خرید محصولات قابل اتصال به اینترنت در مورد تمهیدات امنیتی محصولات مذکور نیز اطمینان کسب کنند.


منبع:

1399/07/07
23:30:00
5.0 / 5
1784
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد