برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی آب، برق و مخابرات ایران در افغانستان

برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی آب، برق و مخابرات ایران در افغانستان

بی بی سرور: اولین نمایشگاه اختصاصی_تخصصی آب، برق، مخابرات و خدمات فنی و مهندسی ایران اول تا سوم مهر ماه در افغانستان برگزار میشود.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، برگزاری نمایشگاه های تجاری عامل توسعه صادرات کشور و ارزآوری است و در شرایط خطیر کنونی اهمیت آن صدچندان شده است. تجار و بازرگانان افغانستان، ارتباطات تجاری گسترده ای در آسیای میانه داشته و با شراکت با طرف های ایرانی می توانند قسمتی از مشکلات فراروی حضور شرکت های خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در این بازار را پوشش دهند.
اولین نمایشگاه اختصاصی_ تخصصی آب، برق، مخابرات و خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، اول تا سوم مهر ماه با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان و سازمان توسعه تجارت از شرکت های فناور، همراهی وزارت نیرو و هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل برگزار می گردد.

بنا بر اعلام اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران، در این نمایشگاه، اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران(مپتا) بعنوان تخصصی ترین تشکل صادراتی حوزه ICT جمهوری اسلامی ایران در چارچوب پاویون و به همراه شرکت های فعال در حوزه ICT حضور دارد و توانمندی های اعضای خودرا به بازدیدگنندگان در این نمایشگاه ارائه می کند که یکی از اهداف حضور اتحادیه در این نمایشگاه، توسعه و افزایش سهم بازار جمهوری اسلامی ایران در حوزه های فن آوری اطلاعات و ارتباطات در کشورهای هدف است.
اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری این نمایشگاه اظهار کرده است راهکار به روز بودن در حوزه ی تکنولوژی، ورود به بازار بین المللی است و بر لزوم ورود تولیدکنندگان داخلی به بازارهای بین المللی خصوصاً کشورهای همسایه اصرار کرد.
محمدجوادآذری جهرمی افزود: برای تمامی تولیدکنندگان داخلی در حوزه مخابرات و بطور کلی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که در چارچوب پاویون اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، آروزی موفقیت دارم و از تمام فعالان این عرصه که با وجود شرایط سخت اقتصادی و حساسیت های کرونایی در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد تا بتوانند تولیدات و خدمات خودرا به بازار کشور دوست و همسایه عرضه کنند تشکر کرده و آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم ثمرات خوبی برای کشورمان به همراه داشته باشد.
وی با تاکید بر لزوم ورود تولیدکنندگان داخلی به بازارهای بین المللی خصوصاً کشورهای همسایه، اظهار نمود: وقتی در عرصه بازارهای بین المللی حضور پیدا می نماییم آن وقت ملزم به رقابت خواهیم بود. امکان ورود به بازار بین المللی هم وجود دارد، اگر حاضر باشیم خدمات را در کلاس بین المللی ارائه نماییم.
جهرمی با اعلان اینکه راهکار به روز بودن در حوزه ی تکنولوژی، ورود به بازار بین المللی است اظهار داشت: نباید تولید داخلی ما به بازار داخلی بسنده کند و تا زمانی که طرز فکر ما این باشد نمی توانیم پیشرفت نماییم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: وقتی در عرصه بازارهای بین المللی حضور پیدا می نماییم آن وقت ملزم به رقابت خواهیم بود. امکان ورود به بازار بین المللی هم وجود دارد اگر حاضر باشیم خدمات را در کلاس بین المللی ارائه نماییم. پس مسئله تداوم تحقیق و توسعه و به روز رسانی می تواند حیات تولید داخل ما را تضمین کند.

جهرمی در عین حال بیان کرد: شرکت های خارجی همیشه در خدمات بعد از فروش می گویند حق با مشتری است، ولی خدمات بعد از فروش شرکت های ایرانی از کیفیت لازم برخوردار نیست که باید دراین زمینه فرهنگ سازمانی ارتقا یافته و توجه ویژه ای به فرهنگ خدمات بعد از فروش داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه در صنعت مخابرات، دانش فنی کافی برای تولید داخلی داریم اشاره کرد: ما نیز موضوع تولید داخل را هم از بعد اقتصاد مقاومتی، هم از بعد اسناد بالادستی و سند کلان شبکه ملی اطلاعات و هم از دید اقتصادی مردم مورد توجه قرار داده ایم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به تولیدکنندگان اظهار داشت: اگر می خواهید بازار را به دست آوردید، یکدیگر را تخریب نکنید و به اصول اخلاقی پایبند باشید. رقابت منفی بین تولیدکنندگان باید کنار گذاشته شود.
منبع:

1399/06/30
23:38:31
5.0 / 5
1751
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد