توسط یك تیم استارت آپی؛

سامانه ارزیابی ریسك مبتلاشدن به كرونا در سازمانها تولید شد

سامانه ارزیابی ریسك مبتلاشدن به كرونا در سازمانها تولید شد

بی بی سرور: یك تیم استارت آپی موفق به تولید پلتفرمی شدند كه با آن، ریسك مبتلاشدن به كرونا در سازمان های مختلف را از 25 منظر مورد بررسی قرار داده و ارزیابی می كنند.


دکتر محمد سعید ترابی مسئول فنی مدل سازی و تحلیل ریسک در این تیم استارت آپی و طراح سامانه اندازه گیری ریسک در مجامع عمومی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این سامانه یک سامانه تخصصی در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست است که علاوه بر ارزیابی های بین المللی از سال ۲۰۰۸ در شرکتهای مختلف ایرانی در ابعاد سازمانی مختلف تست شده است. وی با اعلان اینکه این مدل انحصاری است و توانسته با کسب مقام های اول و سوم در دو رقابت در بین سایر استارت آپ های حوزه انرژی بدرخشد، بیان کرد: این سامانه را حالا در زمینه ارزیابی میزان ریسک کرونا تغییر دادیم تا بتوانیم با اندازه گیری ریسک یک سازمان، شرکت و… از ابتلای افراد در آن محیط جلوگیری نماییم. وی با اعلان اینکه اعضای این تیم از دانشگاه های شهید بهشتی و امیرکبیر هستند، اظهار داشت: ماژول کووید ۱۹ با همراهی انستیتو تغذیه مورد پیگیری قرار گرفته و به نتیجه رسیده است.
نمونه ای از نتایج سامانه برای ارزیابی ریسک یک سازمان

وی اضافه کرد: هم اکنون دانشگاه الزهرا از این سامانه جهت اندازه گیری ریسک کرونا در سطح اعضای دانشگاه به صورت پایلوت استفاده می نماید تا ابتلای کارکنان، دانشجو و اعضای هیئت علمی به کرونا را مدیریت کند؛ همین طور این سامانه در قسمتی از پرسنل شرکت آبفای تهران نیز در حال استفاده در پرسنل ستادی و میدانی است.
به گفته ترابی، همین طور با ستاد مقابله با کرونا صحبت هایی داشتیم که بتوانیم در همه سازمانها از این سامانه استفاده نمائیم تا پیش از ورود به فصل پاییز بتوانیم سازمان ها را از مخاطرات مجموعه های خود باخبر کرده و پیشگیری لازم درباب این بیماری در سطح سازمان ها را به عمل آورند.
استفاده هیئت های عزاداری از سامانه
وی اشاره کرد: حالا این سامانه را به صورت رایگان در اختیار هیئت های عزاداری قرار داده ایم تا احتمال مبتلاشدن به بیماری افراد با ظاهر سالم را قبل از ورود به هیات مشخص کنند.
مسئول فنی مدل سازی و تحلیل ریسک با تاکید بر اینکه این سامانه ریسک میزان مبتلاشدن به بیماری را مشخص می کند، بیان کرد: در واقع متوسط احتمال بیماری توسط سامانه اعلام می شود؛ این سامانه ارزیابی های مختلف را با بهره گیری از تحلیل های مختلف به مدیران و کارکنان سازمان اعلام می کند.
نمونه ای از نتایج سامانه برای ارزیابی ریسک یک سازمان

به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، این تیم استارت آپی، سامانه خودرا در دوشنبه های استارت آپی صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی کردند.


منبع:

1399/06/08
21:33:11
5.0 / 5
2203
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد