تیك تاك از دولت آمریكا شكایت نمود

تیك تاك از دولت آمریكا شكایت نمود

بی بی سرور: تیك تاك با كشاندن جنگ ژئوپلیتیكی بر سر فناوری و تجارت به دادگاههای آمریكا، از یك قاضی فدرال درخواست نمود مانع اجرای ممنوعیت دولت ترامپ ضد این شبكه اجتماعی شود.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، تیک تاک و شرکت چینی بایت دنس که مالک تیک تاک است، در دادگاه فدرالی در لس آنجلس فرمان ششم اوت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که مبادلات تجاری شهروندان آمریکایی با تیک تاک را ممنوع می کند، به چالش کشیدند. ترامپ اعلام نموده که تیک تاک یک ریسک امنیتی برای کاربران است. این شرکت اعلام نموده که تصمیمات رئیس جمهور آمریکا به علل سیاسی بوده و مغایر قانون اساسی و ناقض حقوق برخورداری از یک رفتار منصفانه است.

تیک تاک اعلام نموده که فرمان اجرایی ترامپ جامعه آنلاینی که میلیونها آمریکایی از آن برای ابراز خود، اشتراک گذاری ویدیو و ارتباط با یکدیگر استفاده می نمایند را نابود می کند.

اگرچه این فرمان به این زودی اجرا نمی گردد اما سبب اوج گیری تنشها میان آمریکا و چین شده و پکن دولت ترامپ را متهم کرده چین را برای گرفتن امتیازات سیاسی هدف گرفته است. تیک تاک اصرار دارد که هیچ تهدید امنیتی ایجاد نمی کند.

کاخ سفید در ۱۴ اوت فرمان دومی صادر کرد که با استناد به قانون امنیت ملی، شرکت بایت دنس را وادار می کند داراییهای آمریکایی خویش را به فروش رساند. این فرمان بر اساس تحقیقات کمیته سرمایه گذاران خارجی در آمریکا است. تصمیمات این کمیسیون که تحت نظارت وزارت خزانه داری فعالیت می کند غیر ممکن است در دادگاه لغو شود.

این شکایت در جهت تشدید کمپین ترامپ ضد چین با هدف کمک به پیروزی مجددش در انتخابات ریاست جمهوری صورت می گیرد باآنکه به قیمت نارضایتی میلیونها کاربر جوان تیک تاک تمام می شود. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در جهت برنامه "شبکه پاک" برای پیشگیری از دسترسی مقامات چینی به اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی، از شرکتهایی آمریکایی خواسته است اپلیکیشنهای چینی را از فروشگاههای برنامه خود حذف نمایند.

مایکروسافت و اوراکل در بین شرکتهایی هستند که برای خرید فعالیت های آمریکایی تیک تاک ابراز علاقه کرده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ترامپ تهدید کرده است شهروندان یا هر شرکت آمریکایی که با تیک تاک یا اپلیکیشن پیام رسان چینی وی چت مبادله کنند، مجازات خواهند شد. گروهی از کاربران وی چت روز جمعه در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو شکایت و اعلام نمودند ممنوعیت ترامپ ضد وی چت، نقض حقوق آنها برای آزادی بیان و برخورد منصفانه است چونکه به رفتار خاصی که سبب این ممنوعیت شده، اشاره ای نکرده است.
1399/06/04
18:55:25
5.0 / 5
1972
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد