برنامه ریزی برای ارائه اینترنت رایگان در سال تحصیلی

برنامه ریزی برای ارائه اینترنت رایگان در سال تحصیلی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حالی از برنامه ریزی برای ارائه بسته های اینترنت رایگان برای معلمان و دانش آموزان در سال تحصیلی جدید آگاهی داد كه 89 درصد از كاربران اینستاگرامی اعلام نمودند آموزش مجازی هزینه اینترنتشان را افزایش داده است و تنها 27 درصد كاربران از اپلیكیشن شاد استفاده می نمایند.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، مدارس و دانشگاه ها از هفته ابتدایی اسفند یعنی از همان زمان ورود ویروس کرونا به ایران تعطیل شدند و با تعطیلی کلاس ها، موضوع آموزش مجازی عنوان شد. اما یکی از مهم ترین چالش های آموزش آنلاین، دسترسی دانش آموزان و دانشجویان به اینترنت عنوان شد و اینکه شرکت در کلاس های آنلاین دانشگاهی نیازمند حجم بالایی از اینترنت است و برای دانشجویان هزینه بالایی خواهد داشت.
بنا بر این در صورتیکه دانشجویان خواهان رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند، وزارت ارتباطات از رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی تا اختتام خرداد آگاهی داد. از طرفی قبل از این گفته شده بود سناریوهای موجود برای بازگشایی مدارس این است که اگر وضعیت شهرستان ها و کشور سفید باشد، آموزش حضوری خواهد بود. اگر وضعیت زرد باشد، آموزش ترکیبی حضوری و مجازی پیش بینی شده است و اگر وضعیت قرمز باشد آموزش مجازی در شبکه شاد ادامه پیدا می کند.
در این راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در صفحه خود در اینستاگرام، با اعلان اینکه برای تحقق عدالت آموزشی و ارائه بسته های اینترنت رایگان برای معلمان و دانش آموزان در سال تحصیلی جدید برنامه ریزی می نماییم، سوالاتی را به صورت نظرسنجی از کاربران مطرح کرده که نتایج این نظرسنجی با گذشت یک روز، در ادامه آمده است.
کاربران در پاسخ این سوال که برای آموزش مجازی از اینترنت خانگی (وای فای) استفاده می نمایند یا اینترنت همراه؟ پاسخی ۵۳ درصدی به اینترنت همراه و ۴۷ درصد به اینترنت خانگی داشتند.


سوال دوم وزیر ارتباطات این بود که آیا برای آموزش مجازی از سامانه «شاد» استفاده می نمایند یا از سایر پیام رسان ها و ابزارها؟ که در پاسخ به این پرسش، کاربران ۲۷ درصد به شاد رای داده و ۷۳ درصد گزینه سایر ابزارها را انتخاب کردند.


در پاسخ به این پرسش آیا هزینه اینترنت شما با بهره گیری از آموزش مجازی افزایش یافته است؟ ۸۹ درصد پاسخ مثبت داده و تنها ۱۱ درصد اعلام نمودند که افزایش هزینه نداشتند.


در سوال پایانی نیز عنوان که در سال تحصیلی گذشته، موضوع هزینه شبکه یا کیفیت خدمات «شاد» برای کاربران چالش بزرگ تری محسوب شده است که در این خصوص ۵۹ درصد کاربران چالش هزینه و ۴۱ درصد چالش کیفیت این خدمت آموزشی را مطرح نمودند.
1399/06/03
13:21:04
5.0 / 5
1963
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد