ستاری تأكید كرد:

دعوت از استارت آپ های فناوری اطلاعات برای ورود به هوش مصنوعی

دعوت از استارت آپ های فناوری اطلاعات برای ورود به هوش مصنوعی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از استارت آپ های فعال در حوزه ICT برای ورود به بخش هوش مصنوعی دعوت كرد و اظهار داشت: این معاونت از استارت آپ های ICT حمایت می كند.به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در مراسم «رونمایی از سکوهای بومی در نخستین برنامه ملی هوش مصنوعی کشور» که در محل معاونت علمی و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: ما شرکت های موفقی در حوزه هوش مصنوعی داریم که اخیرا فعال شده و به موفقیت های قابل توجهی هم رسیده اند.
وی افزود: در مقایسه با کشورهای پیشرفته بویژه چین می بینیم که موفقیت شرکت های ایرانی در حوزه هوش مصنوعی به شکل قابل توجهی بوده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به سه پلت فرم رونمایی شده در این مراسم که در حوزه هوش مصنوعی بوده است، اضافه کرد: این شرکت ها پلت فرم هایی را عرضه کردند که کسب و کارها می توانند از سرویسهای آنها استفاده کنند؛ یکی از بخش های جالب این پلت فرم ها، تبدیل گفتار به نوشتار است که توسط خبرنگاران استفاده می شود و برای آنها می تواند کاربردی باشد.
به گفته ستاری، تشخیص چهره، تشخیص احساسات و عواطف و... از دیگر اقدامات این شرکت های دانش بنیان با استفاده از فناوری هوش مصنوعی بوده است.
وی تاکید کرد: خیلی از مردم و کسب و کارها نیاز دارند که از این زیرساخت ها بهره مند شوند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان زیادی در حوزه هوش مصنوعی داریم، اظهار داشت: این بخش گسترده ای از توانمندی های ما در حوزه فناوری ها به حساب می آید که سبب اشتغال بیشتر از چند صد نفر شده است.
ستاری با اشاره به اینکه ابعاد این شرکت ها همواره در حال توسعه است، اظهار داشت: هوش مصنوعی یک حوزه بکری است که معاونت علمی و فناوری به صورت جدی روی آنها کار می کند و مورد حمایت خود قرار می دهد.
وی تصریح کرد: حالا استفاده از هوش مصنوعی در بخش کسب و کارها به فرهنگی تبدیل گشته و ما منتظر روزی هستیم که این شرکت ها با بزرگان این حوزه در کشورهای دیگر رقابت کنند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه هوش مصنوعی حوزه وسیعی است، اظهار داشت: اخیرا دانشگاه ها رشته هوش مصنوعی را در مقاطع ارشد و دکتری بعنوان یک رشته قرار داده اند که دانشجویان می توانند بعد از تحصیل در این رشته ها، وارد کسب و کارهای فوق العاده ای شوند چونکه پیشبینی می شود که این بخش از فناوری، آینده خوبی داشته باشد.
ستاری تاکید کرد: ما از سایر استارت آپ ها در حوزه ICT دعوت می نماییم که به هوش مصنوعی ورود پیدا کنند چونکه کشور می تواند در این حوزه با وجود فارغ التحصیلان دانشگاهی پیشرفت کند و به واسطه آن، آینده خوبی داشته باشد.
وی اضافه کرد: معاونت علمی در جهت توسعه استارت آپ های حوزه ICT حمایت هایی را مد نظر دارد.

1399/06/01
22:37:29
5.0 / 5
2089
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد