در بازار خرید و فروش آنلاین؛

كانادا در مورد انحصارطلبی آمازون تحقیق می كند

كانادا در مورد انحصارطلبی آمازون تحقیق می كند

بی بی سرور: مقامات كانادایی از تحقیقات خود در مورد انحصارطلبی شركت آمازون و سوءاستفاده این شركت از تسلطش بر بازار خرید و فروش آنلاین آگاهی داده اند.به گزارش بی بی سرور به نقل از آسین ایج، دفتر رقابت دولت کانادا در حال بررسی این مساله است که آیا آمازون برای فروش کالاهای عرضه شده خود بر مشتریان اعمال نفوذ می کند یا خیر. همین طور این دفتر مشخص خواهدنمود آیا آمازون تلاش می کند کالاهای شرکت های رقیب را از میدان به در کند و از میزان فروش آنها بکاهد یا خیر.
برخی شرکت های رقیب، آمازون را متهم به طراحی یک استراتژی برای اعمال نفوذ بر مشتریان کرده اند تا آنها از خرید کالاهای عرضه شده شرکت های رقیب آمازون اجتناب کنند و تنها کالاهای خود این شرکت را بخرند.
آمازون همین طور به کوشش برای جلوگیری از فروش کالاها و تولیدات شرکت های رقیب در وب سایت های ثالث با قیمت هایی پایین تر از کالاهای مشابه موجود در سایت آمازون متهم شده است.
سخنگوی آمازون در واکنش به اعلام این خبر از همکاری کامل این شرکت با تحقیقات مورد اشاره آگاهی داده و افزوده که آمازون همیشه از کسب و کارهای متوسط و کوچک پشتیبانی می کند و به خصوص متعهد به این کار در کشور کانادا است.
در سال های اخیر دولت های اروپایی، آمریکا و کانادا بارها در مورد عملکرد شرکت های بزرگ فناوری آمریکایی مانند گوگل، آمازون، فیسبوک و اپل به سبب انحصارطلبی تجاری تحقیق کرده اند و شرکت های مورد اشاره در بعضی موارد به همین علت به پرداخت جریمه نقدی محکوم شده اند.


منبع:

1399/05/26
14:02:25
5.0 / 5
2141
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد