جاسوسی از ترافیك اینترنت ماهواره ای با تلویزیون های عادی

جاسوسی از ترافیك اینترنت ماهواره ای با تلویزیون های عادی

به گزارش بی بی سرور صدمه پذیری های امنیتی تجهیزات اینترنت ماهواره ای، به هكرها امكان داده تا با صرف هزینه ۳۰۰ دلاری به محتوای داده های كاربرانی كه از این خدمات استفاده می نمایند، دسترسی یابند.به گزارش بی بی سرور به نقل از زد دی نت، ضعف های امنیتی نفوذ به ترافیک خدمات اینترنت ماهواره ای را ممکن می کند و برای این کار صرف هزینه چندصد دلاری و استفاده از تجهیزات تلویزیون خانگی کافی است.
استفاده از این روش از فاصله چند هزار کیلومتری از محل عرضه خدمات امکان دارد اما کشف و شناسایی نفوذ انجام شده بدین شیوه تقریباً غیر ممکن است.
محققان دانشگاه آکسفورد ترافیک اینترنت ماهواره ای کشتی های مختلف، شرکت های حقوقی، عرضه دهندگان خدمات اینترنت اشیا و غیره را با شناسایی صدمه پذیری های تجهیزات شرکت های خدمات اینترنت ماهواره ای به آسانی هک کردند. آنها همه این کارها را از دفتری در انگلیس انجام داده اند.
باید توجه داشت در اغلب موارد ترافیک اینترنت ماهواره ای به منظور تسریع در انتقال داده ها رمزگذاری نمی گردد و همین صدمه پذیری مهم سرقت این اطلاعات را برای هکرها تسهیل می کند. محققان برای دسترسی به این اطلاعات از یک دیش ماهواره ای ۹۰ دلاری و یک گیرنده ۲۰۰ دلاری که برای دریافت تصاویر ویدئویی شبکه های ماهواره ای به کار می رود، استفاده کردند.
هکرها باید پس از جستجو در وب و یافتن موقعیت ماهواره هدف، دیش ۹۰ دلاری را در جهت درست قرار دهند و با اعمال تنظیمات مورد نیاز در یک نرم افزار ضبط سیگنال های ماهواره ای ضبط و ذخیره سازی ترافیک اینترنت ماهواره ای را آغاز کنند و سپس این اطلاعات بر روی تلویزیون های عادی قابل مشاهده می باشد.
از جمله اطلاعات سرقت شده بدین شیوه می توان به داده های خصوصی کاپیتان یک کشتی تفریحی، مسافران هواپیماهای کاربر اینترنت ماهواره ای و غیره اشاره نمود.


منبع:

1399/05/19
20:19:16
5.0 / 5
2404
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد