درآمد 26 میلیارد دلاری اپل از فروش آیفون

درآمد 26 میلیارد دلاری اپل از فروش آیفون

بی بی سرور: شركت آمریكایی اپل درآمد 59.7 میلیارد دلار را برای سه ماهه منتهی به 27 ژوئن سال 2020 گزارش كرد كه بسیار فراتر از پیش بینی وال استریت بود و در همه محصولاتش همچون آیفون رشد فروش نشان داد.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، به دنبال انتشار گزارش مالی مثبت اپل، ارزش سهام این شرکت در ساعات بعد از معاملات رسمی بیش از پنج درصد صعود کرد و قیمت سهام اپل برای اولین بار از مرز ۴۰۰ دلار عبور کرد.

در حالی که مفسرین درآمد سه ماه اپل را ۵۲.۳ میلیارد دلار پیش بینی کرده بودند، این شرکت درآمد ۵۹.۷ میلیارد دلار را برای سه ماهه مالی سوم خود اعلام نمود که در مقایسه با ۵۳.۸ میلیارد دلار در زمان مشابه سال قبل بالاتر بود.

درآمد اپل از آیفون در طول این مدت ۲۶.۴ میلیارد دلار بود که چهار میلیارد دلار بالاتر از پیش بینی مفسرین و بالاتر از درآمد ۲۵.۹ میلیارد دلاری در زمان مشابه سال ۲۰۱۹ بود.

درآمد خدمات اپل هم ۱۳.۱ میلیارد دلار بود که در مقایسه با ۱۱.۵ میلیارد دلار در زمان مشابه سال قبل افزایش نشان داد.

این نتایج مالی مثبت با برگزاری جلسه ضدانحصارطلبی از طرف کمیته کنگره آمریکا همزمان شد که در آن تیم کوک، مدیرعامل اپل درباره سیاستهای "اپ استور" این شرکت به ادای توضیح پرداخت. باتوجه به این که "اپ استور" بخش مهمی از کسب و کار خدمات اپل است، مفسرین ممکنست این پرسش را از خود بپرسند که اپل چگونه پذیرای مقررات جدیدی خواهد شد که ممکنست بعد از اختتام تحقیقات کمیته فرعی ضدانحصارطلبی کنگره اعلام گردد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، رشد درآمد اپل در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ تحت تاثیر شیوع پاندمی ویروس کرونا نصف شده بود و اپل در سه ماهه پیش به سبب ابهامات ناشی از پاندمی کووید ۱۹، دورنمای رشدی برای سه ماهه مالی سوم خود ارائه نکرد.

منبع:

1399/05/11
14:54:44
5.0 / 5
2389
تگها: آیفون , اپل , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد