باج افزار جدید به جان كامپیوتر های مك افتاد

باج افزار جدید به جان كامپیوتر های مك افتاد

كارشناسان امنیتی از عرضه باج افزار تازه ای به نام تیف كوئیت آگاهی داده اند كه فقط كامپیوتر های مك را برای باج گرفتن از مالكان آنها مورد حمله قرار می دهد.به گزارش بی بی سرور به نقل از اسلش گیر، در صورتیکه تا چند سال قبل کامپیوتر های مجهز به سیستم عامل ویندوز هدف اصلی حملات هکری و باج افزاری بودند، چند سالی است وضعیت تغییر کرده و کامپیوتر های دارای سیستم عامل های مک و لینوکس نیز بطور جدی مورد توجه هکرها قرار گرفته اند.
باج افزار ThiefQuest که قبلاً به EvilQuest مشهور بود، توان تخریبی بالایی دارد و در صورت نفوذ به کامپیوتر های مک و قفل کردن فایل ها، هیچ راهی برای پاکسازی آن و دسترسی مجدد به فایل های مسروقه و از دسترس خارج شده وجود ندارد.
این بدافزار که تلفیقی از قابلیت های جاسوس افزارها و باج افزارها را در خود دارد، در زمان نفوذ به کامپیوتر های مک به شکلی رفتار می کند که انگار در حال انجام فرایندی طبیعی در رابطه با برنامه ها و سیستم عامل های گوگل یا اپل است. اما پس از نصب کامپیوتر را بطور کامل قفل می کند و تاکنون هیچ روشی برای رمزگشایی از فایل های قفل شده بدین شیوه شناسایی نشده است.
در حال حاضر موارد محدودی از آلودگی با این باج افزار شناسایی شده و پژوهشگران امنیتی می گویند کاربران در صورت نصب وصله های به روزرسان مک از گزند آن در امان خواهند ماند.

1399/04/16
23:10:17
5.0 / 5
2827
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد