با اعلام نتایج هشتمین جایزه مدیریت فناوری

۲ شرکت، تندیس سیمین و برنزی دریافت کردند و یک شرکت تک ستاره شد

۲ شرکت، تندیس سیمین و برنزی دریافت کردند و یک شرکت تک ستاره شد

بی بی سرور: هشتمین جایزه مدیریت فناوری و نوآوری در حالی به ایستگاه آخر رسید که دو شرکت برای نخستین بار موفق به دریافت تندیس سیمین و برنزی و یک شرکت موفق به کسب سطح شایستگی تک ستاره شدند و 5 شرکت نیز حائز دریافت سطح توانمندی تک ستاره شدند.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران توسط انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران و با همکاری ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می شود. بالاترین های هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری با حضور معاون علمی رییس ‎جمهور و رییس صندوق نوآوری و شکوفایی مورد تقدیر قرار گرفتند.
روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی رییس جمهور در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه فناوری، نوآوری و لزوم نفوذ تکنولوژیهای جدید در صنعت این کشور به یک موضوع بسیار جدی در کشور تبدیل گشته است، اضافه کرد: این جایزه که هشتمین دوره آن برگزار شده است، اهداف فرهنگ سازی، آموزش و آماده سازی مدیران کلان را دنبال می کند.
وی با اشاره به توسعه تعامل میان دانش بنیان ها و صنایع بزرگ به عنوان یک دستاورد مهم زیست بوم فناوری و نوآوری، اظهار داشت: یک جریان خیلی خوب بین شرکت های دانش بنیان و صنایع بزرگ کشور شکل گرفته است و شاهد پیوند میان نوآوری و فناوری دانش بنیان ها با ظرفیت ها و زیرساخت های بزرگ صنعت هستیم.
دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه در هشتمین دوره جایزه مدیریت فناوری و نوآوری، شرکتها و صنایع بزرگ این کشور نقش آفرینی کرده اند، اضافه کرد: در این جایزه صنعت فولاد، اپراتورهای همراه، شرکت های بزرگ صنعت پتروشیمی کشور که موفق شدند در زنجیره ارزش خود، از نوآوری و فناوری دانش بنیان ها بهره ببرند، حضور خوبی داشتند، اتفاقی که ضمن کمک به توسعه کشور، فرهنگ سازی خوبی بدنبال خواهد داشت.
به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، هدف از برگزاری این رویداد، ارائه یک مدل بلوغ برای ارتقاء قابلیت های فناوری و نوآوری در سازمان ها است تا بتوانند با شناخت چالش های خود در هر مرحله، گام هایی به سمت رقابت پذیری پایدار بردارند.
این مدل در راستای ارزیابی عناصر نظام ملی نوآوری و طراحی اکوسیستم مناسب برای توسعه فناوری و نوآوری در کشور طراحی شده است. تا حالا ۷ دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری با حضور بیش از ۴۰۰ شرکت برگزار شده است.
فاکتورهای ارزیابی به این شرح است:
* اثر کلان: افزایش توان ملی از توسعه فناوری و نوآوری
* نتیجه کلان: افزایش توان بنگاه ها و سازمان ها از توسعه فناوری و نوآوری
* خروجی کلان: ایجاد انگیزه و محرک برای بنگاه ها و سازمان ها در حوزه توسعه فناوری و نوآوری
* خروجی خرد: ارزیابی و رتبه بندی بنگاه ها و سازمان ها در حوزه توانمندی ها و عملکرد فناورانه و نوآورانه
* تاثیر فرایندی: تاثیر فرایندی و یادگیری بتگاه ها در حوزه توسعه فناوری و نوآوری
* اثر قابلیت ساز
*افزایش توان سازمان در عرصه فناوری و نوآوری
* شناخت موانع ارتقای توان رقابت پذیری سازمان از نظر فناوری و نوآوری، ارتقای یادگیری و دانش سازمان در حوزه مدیریت فناوری و نوآوری، ایجاد الگویی برای سازمان جهت افزایش قابلیت های فناورانه، ایجاد زمینه مقایسه عملکرد سازمان با سایر سازمان ها و رقبا و ایجاد مزیت رقابتی برای سازمان از مزایای حضور سازمان ها در این رویداد بشمار می رود.
در این رویداد یک بنگاه حائز دریافت تندیس سیمین از سطح رقابت پذیری جایزه و یک بنگاه حائز امتیاز دریافت تندیس برنزی شدند.
سایر برگزیدگان:
۴ شرکت در سطح شایستگی قرار گرفتند که به این شرح است:
سطح شایستگی دو ستاره ۳ شرکت
سطح شایستگی تک ستاره یک شرکت
همین طور ۱۱ شرکت در سطح توانمندی انتخاب شدند که به این شرح است:
سطح توانمندی ۳ ستاره، ۲ شرکت
سطح توانمندی ۲ ستاره، ۴ شرکت
توانمندی تک ستاره، ۵ شرکت
همین طور ۱۱ شرکت حائزشرایط اولیه لازم برای دریافت لوح تعهد شناسایی شدند.



1403/04/17
12:16:51
0.0 / 5
98
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد