كشف حفره های امنیتی خطرناك در زوم برای همه كامپیوتر ها

كشف حفره های امنیتی خطرناك در زوم برای همه كامپیوتر ها

بی بی سرور: یك موسسه امنیتی از شناسایی لطمه پذیری های خطرناكی در نرم افزار ویدئو كنفرانس زوم آگاهی داده كه هكرها با سوءاستفاده از آنها می توانند امنیت همه كامپیوتر های شخصی را به خطر بیندازند.به گزارش بی بی سرور به نقل از هات هاردویر، همزمان با شیوع ویروس کرونا استفاده مردم از نرم افزارهای گپ گروهی و ویدئو کنفرانس برای برگزاری جلسات کاری، آموزش آنلاین و غیره افزایش یافته است. یکی از محبوب ترین این نرم افزارها زوم است که افشای حفره های امنیتی جدید آن توسط مؤسسه Cisco Talos نشان میدهد مشکلات این برنامه باوجود به روزرسانی های اخیر برطرف نشده است.
Cisco Talos قبلاً نیز یک لطمه پذیری امنیتی را در نرم افزار زوم شناسایی کرده بود که شرکت سازنده آنرا در ماه می با عرضه وصله TALOS-۲۰۲۰-۱۰۵۵ برطرف کرده بود.
این شرکت می گوید هکرها با سواستفاده از لطمه پذیری تازه می توانند پیام های حاوی فایل های آلوده و دستکاری شده با فرمت گیف را برای کاربران نرم افزار زوم ارسال نمایند. البته این پیام ها باید بوسیله سرورهای شرکت Gipghy ارسال شوند که در زمینه تولید انبوه فایل های متحرک گیف فعالیت می کند.
هکرها پس از این کار می توانند به کامپیوتر های شخصی آلوده شده نفوذ کرده و داده های شخصی آنها را بدزدند. کارشناسان Cisco Talos با شرکت زوم در تماس هستند تا بتوانند این مشکل را هر چه سریع تر برطرف کنند.


منبع:

1399/03/20
20:43:23
5.0 / 5
3104
تگها: آنلاین , سرور
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد