با صدور آئین نامه جدید؛

محصولات بومی افتا ارزیابی امنیتی می شوند

محصولات بومی افتا ارزیابی امنیتی می شوند

بی بی سرور: با مشاركت 3 نهاد در حوزه امنیت سایبری از این پس محصولات بومی افتا گواهی ارزیابی امنیت دریافت می كنند.به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، صدور گواهی ارزیابی امنیت محصولات بومی حوزه فناوری اطلاعات در چارچوب بخشنامه جدیدی با همکاری مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات، مرکز راهبردی افتای ریاست جمهوری و سازمان پدافند غیرعامل اجرایی می شود.
این توافق مشترک با هدف ارزیابی امنیتی محصولات بومی و صدور مجوز جهت استفاده کسب و کارها و تسهیل کار سازمانها اجرایی می شود.
بر این اساس نخستین گواهی های مشترک در حوزه ارزیابی امنیتی – پدافندی محصولات افتا عصر امروز یکشنبه طی مراسمی در سازمان فناوری اطلاعات و با حضور مسئولان سازمان پدافند و مرکز افتا صادر شد.
در این مراسم ابوالقاسم صادقی معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات اظهار داشت: گواهی ارزیابی افتا قبل از این از سال ۹۲ روی برخی محصولات حوزه امنیت صادر شده بود که شامل ۷۳ محصول می شد. از این تعداد ۵۰ محصول همچنان دارای اعتبار، ۱۱ محصول در حال تمدید مجوز و ۱۲ محصول نیز دارای گواهی منقضی هستند.
وی اظهار داشت: در بخشنامه جدید قصد صدور گواهی معتبر برای تجهیزات بومی حوزه شبکه، نرم افزارهای کاربردی و محصولات در رابطه با امن سازی و رمزنگاری داریم.


منبع:

1399/03/19
10:22:01
5.0 / 5
2780
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد