سرقت اطلاعات و اخاذی با ساخت اپل آی دی

سرقت اطلاعات و اخاذی با ساخت اپل آی دی

بی بی سرور: برخی فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات iOS با سوءاستفاده از ناآگاهی و اطلاعات خریداران، برای ساخت یك اپل آی دی، رقم های هنگفتی دریافت می كنند.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، یکی از شگردهای کلاهبرداری در فضای مجازی و واقعی، چاپ کارت اپل آی دی در داخل کشور و انتساب آن به شرکت اپل است. با این حربه که ایمیل و پاسخ به سئوالات امنیتی در اختیار سازنده کلاهبردار اپل آی دی است و به غیر از نام کاربری و رمز، مابقی اطلاعات روی کارت غیرواقعی است، بدین سبب بعد از گذشت زمانی مشخص صادرکننده کارت مبادرت به تغییر رمز می کند و آنطور که پلیس فتا آگهی داده، سایت های پشتیبان طراحی شده توسط کلاهبرداران یا ارائه دهندگان خدمات iOS، هنگام مراجعه کاربران، مبالغ هنگفتی دریافت می کنند.
کاربر آیفون و آیپد بعد از قطع اتصال به سرویس ها و اطلاعات شخصی ذخیره شده در فضای ابری شرکت اپل، موفق به بازیابی رمز برمبنای ایمیل یا سوالات امنیتی نخواهد بود. وقتی کاربران گرفتار این مشکل می شوند، جهت بازیابی رمز عبور ناگزیر هستند به برخی فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات iOS مراجعه کنند و آنها از نداشتن آگاهی و اطلاعات خریداران سوءاستفاده کرده و برای ساخت یک اپل آی دی رایگان رقم های چند ده هزار تا چند صد هزار تومانی دریافت می کنند.
باتوجه به این که کارکرد اپل آی دی موجب می شود کسی که این اپل آی دی را باتوجه به سوالات امنیتی ساخته است، به تمامی اطلاعات iOS بوسیله شبکه ابری (iCloud) دسترسی داشته باشد، پلیس فتا آگهی داده که کاربران به هیچ عنوان در خرید iOSها مبادرت به خرید یا دریافت رایگان اپل آی دی از فروشندگان نکنند، برای اینکه برای دریافت Apple ID نیازی به پرداخت قیمت های غیرمعقول و دریافت کارت نیست، بلکه به رایگان بوسیله فضای مجازی قابل ایجاد است.
البته در اقدام جدیدی که توسط اپل صورت گرفته است، ساخت اپل آی دی با شماره ایرانی امکان پذیر نیست. درواقع اپل برای افزایش امنیت حساب های خود، از کاربران هنگام ساخت حساب کاربری اپل یا همان اپل آی دی، کد تایید می خواهد که دریافت این کد برخلاف معمول که بوسیله ایمیل هم انجام می شد، نیازمند شماره تلفن است که با برقراری تماس یا پیامک این کد را ارسال نماید.
اما از آنجایی که به سبب تحریم های آمریکا، شماره ایران در فهرست شرکت اپل نیست، کاربران نمی توانند با وارد کردن شماره، کد تاییدی دریافت نمایند. البته اقداماتی که مقابل توسعه دهندگان برنامه های iOS در ایران و اپلیکیشن های ایرانی با تحریم های وضع شده مقابل ایران اتفاق افتاده، با وجود شکایت ها و اقدامات قانونی نتیجه ای نداده و باید دید مشکل شماره تلفن برای کاربران ایرانی، چطور به دست شرکت ها چاره می شود.
منبع:

1399/03/17
23:05:03
5.0 / 5
3100
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد