لاجوردی خبر داد؛

استقبال از اپراتور دوم اینترنت ماهواره ای برای ورود به ایران

استقبال از اپراتور دوم اینترنت ماهواره ای برای ورود به ایران

به گزارش بی بی سرور، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: ما پیگیر این مورد هستیم که اینترنت ماهواره ای در ایران از راه ۲ یا چند اپراتور و در فضای کاملا رقابتی به کاربران عرضه شود.امیر محمدزاده لاجوردی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت اینترنت ماهواره ای در کشور اظهار داشت: در مبحث اینترنت ماهواره ای در کشور هم اکنون سال جاری نخستین اپراتور، حقوق سرزمین جمهوری اسلامی ایران را امضا کرد و پذیرفت و هم اکنون در مرحله بررسی و دریافت مدارک برای عرضه پروانه به آن هستیم.
وی ضمن اشاره به این که زمان استفاده کاربران ایرانی از اینترنت ماهواره ای معلوم نیست اضافه کرد: زمان بندی دادن برای این مورد خیلی دشوار می باشد چون خیلی وابسته به اپراتوری است که هم اکنون درحال گرفتن پروانه است ازاین رو زمان خاصی نمی توان عرضه داد ولی ما پیگیر این مورد هستیم که حداقل دو اپراتور بتوانند شرایط ما را بپذیرند و بتوانند به کاربران سرویس بدهند. لاجوردی در ادامه در مورد استقبال از اپراتورهای دیگر برای عرضه اینترنت ماهواره ای در کشور اظهار داشت: ما همیشه مخالف انحصار هستیم و هم اکنون یک اپراتور شرایط ما را پذیرفته است ولی اپراتور دوم هنوز نپذیرفته است. فضا باز است که اپراتورهای دیگر بیایند و فضا رقابتی شود.
وی ضمن اشاره به هدف از عرضه این سرویس در کشور اضافه کرد: خدمات ماهواره ای در جمهوری اسلامی با هدف تقویت و گسترش زیرساخت ارتباطی کشور به خصوص در مناطق صعب العبور و عرضه سرویس مقرون به صرفه و باکیفیت در مناطق روستایی و دور افتاده، بعنوان یکی از کاربردهای اصلی اینترنت ماهواره ای صورت می گیرد که با اعطای این مجوز این امکان فراهم خواهد شد.
لاجوردی اضافه کرد: همینطور عرضه خدمات ارتباطی در شرایط بحران هم همچون کاربردهای عرضه شده توسط اپراتور اینترنت ماهواره ای است.
به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، همزمان با اختتامیه کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی (WRC-۲۳) در شهر دوبی، قواعد سرزمینی جمهوری اسلامی ایران به امضای مدیرعامل شرکت یاه کلیک رسید تا مقدمات فعالیت قانونی این شرکت برای عرضه خدمات اینترنت ماهواره ای در کشور فراهم گردد.
با توجه به سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که تعامل با شرکتهای بین المللی عرضه دهنده خدمات ارتباطی که قواعد سرزمینی کشورمان را به رسمیت می شناسند را در اولویت دیپلماسی خود قرار داده است و بعد از ماه ها مذاکره با اپراتور خدمات اینترنت ماهواره ای یاه کلیک (YahClick) وابسته به شرکت یاه ست (YahSAT)، این شرکت جمعه ۲۴ آذر در محل سرکنسولگری ایران در شهر دوبی و با حضور قائم مقام وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سرکنسول ایران، مشاور وزیر ارتباطات در امور بین الملل، معاون راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری و برخی از مدیران ارشد سازمان، رسماً قواعد سرزمینی (Landing Right) مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کشور را پذیرفت.

1402/11/10
14:01:00
0.0 / 5
232
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد