لاستیک هایی که درون خود زنجیر چرخ دارند

لاستیک هایی که درون خود زنجیر چرخ دارند

به گزارش بی بی سرور، شرکت هیوندای از لاستیک های جدید و ابداعی خود با زنجیر چرخ داخلی رونمایی نمود.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، شرکت هیوندای طرح جدیدی از چرخ و لاستیک عرضه کرده است که دارای زنجیر چرخ داخلی است، سیستمی که با فشار یک دکمه باز و جمع می شود و به صورت بالقوه به فرایند دشوار و پردردسر بستن و باز کردن سنتی زنجیر چرخ در شرایط برف و بوران پایان می دهد.
هر یک از این لاستیک ها دارای شش شیار و فرورفتگی در سرتاسر سطح خود هستند که هم ردیف با شش سیم تعبیه شده درون این شیارهای لاستیک است. داخل این شیارها سیم های زنجیر مانند ضخیمی وجود دارد که به خوبی به سمت داخل آج لاستیک جمع شده اند.
این آلیاژها با استفاده از آلیاژهای حافظه دار فشرده ساخته می شوند که می توانند با جریان برق فعال شوند و زمانیکه جریان الکتریکی از آنها عبور می کند، باز می شوند.
ازاین رو وقتی جاده لغزنده می شود و احتیاج به زنجیر چرخ به وجود می آید، تنها کاری که راننده باید انجام دهد، فشار دادن یک دکمه است. بدین ترتیب آلیاژ حافظه دار به شکل اولیه خود باز می گردد و از سطح آج بالاتر می رود و رانندگی در برف را آسان می کند. ازاین رو دیگر خبری از دردسر بستن زنجیر چرخ زیر برف و باران و یخ زدن انگشتان نیست.
هیوندای می گوید، این سیستم بعنوان یک مزیت جانبی می تواند برای یادآوری نسبت به فرا رسیدن زمان تهیه لاستیک های جدید هم عمل کند، چون که وقتی آج لاستیک از بین برود و زمان تعویض فرا برسد، آلیاژهای زنجیر چرخ داخلی آن در حالت عادی هویدا خواهند شد و راننده متوجه می شود که باید چرخ ها را تعویض کند.
البته هیوندای تاکید کرده که این مفهوم هنوز در حد یک ایده است و امکان دارد زمان زیادی تا تحقق آن زمان ببرد.
جون مو پارک، رئیس تیم توسعه شاسی پیشرفته هیوندای می گوید: این نوآوری که امیدواریم روزی در خودرو های هیوندای و کیا معرفی شود، نشان دهنده تعهد ما به تبدیل فناوری های پیشرفته به راهکارهای واقعی برای مشتریان است.
در واقع، از آنجاییکه کل مجموعه چرخ ها به طراحی مجدد و با اتصالات الکتریکی متکی است، برای تحقق این امر احتیاج به انجام کارهایی خاص، هم از طرف هیوندای و هم از سوی تولیدکنندگان تایر است.
برای افرادی که اغلب احتیاج به رانندگی در شرایط برفی یا یخبندان دارند، این فناوری می تواند یک آسودگی بزرگ و یک نجات دهنده واقعی باشد.
هیوندای می گوید که این فناوری را در کره جنوبی و ایالات متحده به ثبت رسانده است و هیوندای/کیا می خواهد تولید انبوه این تایرها را بعد از توسعه بیشتر این فناوری، آزمایش های دوام و عملکرد و بررسی مقررات در نظر بگیرد.
در هر حال این ایده ی فوق العاده ای است که امیدواریم زودتر آنرا ببینیم. هم اکنون می توانیم ویدیوی مفهومی آنرا به تماشا بنشینیم.منبع:

1402/09/20
14:52:08
0.0 / 5
221
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد