نخستین پرواز بزرگترین هواپیمای جهان به همراه پهپاد مافوق صوت

نخستین پرواز بزرگترین هواپیمای جهان به همراه پهپاد مافوق صوت

به گزارش بی بی سرور، شرکت استراتولانچ(Stratolaunch) یک نقطه عطف مهم را با اولین پرواز بزرگترین هواپیمای جهان به همراه پهپاد مافوق صوت Talon-A که سوختگیری شده بود، رقم زده است.


به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت استراتولانچ نخستین آزمایش هواپیمای Roc و پهپاد مافوق صوت سوخت گیری شده Talon-A یا TA-۱ خویش را اعلام نمود.
این دوازدهمین پرواز برای سیستم پرتاب Roc و نخستین پروازی بود که در آن TA-۱ در حالت سوخت گیری شده در هوا حمل شد.
شرکت استراتولانچ گزارش داده است که این پرواز آزمایشی بخشی از هدف بزرگ تر آن برای آغاز نخستین به پرواز درآوردن پهپاد Talon-A است.
هواپیمای Roc هم اکنون بزرگترین هواپیمای جهان است که طول بال های آن به ۱۱۷ متر می رسد. این هواپیمای عظیم که از دو بدنه متصل به هم تشکیل شده، آخرین بار در ماه مه در یک آزمایش رها کردن موفقیت آمیز با نمونه اولیه پهپاد Talon-A پرواز کرد.
پهپاد Talon-A نخستین وسیله نقلیه مافوق صوت شرکت استراتولانچ است.
این آزمایش اخیر یک مکمل پرارزش برای آزمایش تونل باد است و امکان تأیید خصوصیت های دینامیکی مهم را فراهم می آورد، در عین حال که اطلاعات قابل توجهی در مورد قابلیت پرواز این وسیله نقلیه آزمایشی عرضه می دهد.
ضمن این که آزمایش های زمینی آن با به حداقل رساندن خطرات و احتمال شکست، نقش مهمی در ایام اولیه این پرواز ایفا کرده است و امروزه هم ادامه دارد.
این شرکت در طول این پرواز که به مدت ۳ ساعت و ۲۲ دقیقه به طول انجامید، در تکمیل یک پرواز با پهپاد Talon-A به نقطه عطف مهمی دست یافت.
هدف اولیه این پرواز، ارزیابی سیستم پیشرانه Talon-A و محیط هایی بود که در هنگام حمل سوخت در آن کار می کند.
هدف دوم هم بررسی سیستم های تله متری هواپیمای Roc و پهپاد TA-۱ بود که آگاهی موقعیتی را برای اطمینان از آماده بودن همه سیستم ها برای پرواز با قدرت در طول رهاسازی فراهم می آورد.
سیستم پیشران Talon-A از یک موتور موشک پیشران مایع پشتیبانی می کند که نیروی رانش مورد نیاز آنرا برای رسیدن به سرعت های مافوق صوت فراهم می آورد.
دکتر زکری کرور مدیر اجرایی استراتولانچ می گوید: در حالیکه ما چندین آزمایش موفقیت آمیز زمینی برای سوخت و احتراق این سیستم انجام داده ایم، احتیاج به ارزیابی عملکرد سیستم در محیط پرواز پیش از رهاسازی داشتیم.
وی ادامه داد: نتایج اولیه این آزمایش پروازی جدید نشان داده است که سیستم ما طبق پیشبینی ها عمل کرده است و تا بررسی کامل داده های آزمایش، مراحل بعدی خویش را مشخص خواهیم کرد.
وی افزود: اکننون یک زمان هیجان انگیز برای تیم و مشتریان ماست، چونکه ما به عرضه خدمات آزمایشی خود به صورت آنلاین نزدیک تر می شویم. ما سریع تر به سمت آینده پروازهای پرسرعت پیش می رویم و من به سرسختی تیم مان برای رسیدن به این نقطه افتخار می کنم.
بر اساس گزارش استراتولانچ، این آزمایش اخیر باعث پیشرفت در تولید پهپادهای TA-۲ و TA-۳ می شود که نخستین وسایل نقلیه مافوق صوت کاملا قابل استفاده مجدد در خط تولید Talon-A خواهند بود.
جدا از دستیابی به این نقطه عطف آزمایشی مهم، این شرکت همینطور اخیراً دو قرارداد پرواز با لابراتوار تحقیقاتی نیروی هوایی ایالات متحده و برنامه آزمایش قابلیت پیشرفته چندسرویسی(MACH-TB) نیروی دریایی ایالات متحده منعقد کرده است که در آن بعنوان پیمانکار فرعی خدمت خواهد نمود.
پل آلن(Paul Allen) شرکت استراتولانچ را در سال ۲۰۱۱ با هدف پرتاب موشک از بلندای جو زمین، شبیه به هواپیمای حامل WhiteKnightTwo و فضاپیمای VSS Unity متعلق به شرکت ویرجین گلکتیک تأسیس کرد.
اما در سال ۲۰۱۹، یک سال بعد از مرگ آلن، تمرکز استراتولانچ از اهداف قبلی خود تغییر نمود و این شرکت حالا می خواهد از هواپیمای Roc بعنوان یک سکو برای تحقیق و توسعه مافوق صوت استفاده نماید.1402/09/15
13:53:40
0.0 / 5
242
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد