رویداد ملی تحلیل متن فارسی در شبکه های اجتماعی برگزار می گردد

رویداد ملی تحلیل متن فارسی در شبکه های اجتماعی برگزار می گردد

بی بی سرور: رویداد ملی تحلیل متن زبان فارسی در رسانه های اجتماعی با هدف ارتقا خط و زبان فارسی در فضای مجازی 19 مهرماه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام خواهد شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، پردازش زبان طبیعی یکی از شاخه های هوش مصنوعی است که به کامپیوترها در درک و فهم زبان انسان کمک می نماید. زبان طبیعی همان زبانی است که انسان ها بوسیله آن با یکدیگر صحبت می کنند اما کامپیوترها توان فهم و پردازش این زبان را ندارند. پس یکی از چالش ها و موضوعات اساسی عموم محصولات بومی و خدمات قابل ارائه در فضای مجازی کشور همچون رسانه های اجتماعی، پردازش زبان فارسی بمنظور درک بهتر نیازهای کاربران می باشد. در این جهت نخستین رویداد ملی «تحلیل متن فارسی در شبکه های اجتماعی» در تاریخ ۱۹ مهر سال جاری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام خواهد شد.
این رویداد ضمن شناسایی افراد توانمند و بهره گیری از ایده های خلاق در یک فضای رقابتی سالم به حل مسائل و چالش های حوزه خط و زبان فارسی در کشور می پردازد.
در روز رویداد، تیم های حاضر در مسابقات که از تاریخ ۴ اردیبهشت رقابت خودرا آغاز نموده اند نتایج نهایی و اصلی ترین ایده ها و راهکارهای خودرا در چهار چالش تشخیص موضع، تشخیص ادعا، تحلیل احساس و تشخیص نوع هیجان موجود در پست های رسانه های اجتماعی ارایه داده و در نهایت به بالاترین تیم ها جوایز بهادار ای تقدیم خواهد شد. لازم به ذکر است با حل چالش های مذکور، می توان کیفیت تحلیل و پاسخگویی به نیازهای واقعی کاربران را در راستای ارائه بهتر محصولات و خدمات در کشور افزایش داد.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در رویداد می توانند به سایت parsiazma.ir مراجعه نمایند.

1402/07/18
11:35:02
0.0 / 5
244
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد