مدیركل ارتباطات آذربایجان غربی مطرح كرد؛

وضعیت پایدار و مطلوب شبکه ارتباطی در مرز تمرچین

وضعیت پایدار و مطلوب شبکه ارتباطی در مرز تمرچین

به گزارش بی بی سرور، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی اظهار داشت: شبکه ارتباطی در مرز تمرچین بمنظور میزبانی هر چه بهتر از زوار اربعین با تمهیدات انجام گرفته در وضعیت پایدار و مطلوبی قرار دارد.به گزارش بی بی سرور به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرز تمرچین در آذربایجان غربی واقع در شهرستان پیرانشهر و جنوب استان، تنها مرز رسمی کشور با شمال عراق است که امسال برای بار دوم میزبان سفر زوار اباعبدالله الحسین (ع) است. این مرز ضمن کاهش مسافت و زمان سفر و حتی کاهش هزینه زوار آماده عبور جمع کثیری از زوار استانهای شمال غرب کشور و حتی زوار کشورهایی چون ترکیه و آذربایجان را دارد.
قاسم جلیلی نژاد، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی درباره ی آخرین اقدامات انجام گرفته در عرصه ایجاد پایداری شبکه ارتباطی در مرز تمرچین اظهار داشت: در امتداد ارائه خدمات شایسته به زوار حسینی و بمنظور رفع مشکلات ارتباطی موجود در مناطق مرزی و محورهای مواصلاتی مورد تردد زوار، حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی از ماه های گذشته برنامه ریزی لازم برای ایجاد پایداری ارتباطات در مرز تمرچین انجام شده است.
وی اضافه کرد: در همین راستای ابتدا قرارگاه عملیاتی پایداری ارتباطات در روزهای اربعین در مرز تمرچین با حضور تمامی دستگاه های زیرمجموعه وزارت در استان و نمایندگان اپراتورها باهدف رفع مشکلات و ایجاد پایداری ارتباطات در مرز تشکیل شد.
مسئول قرارگاه عملیاتی پایداری ارتباطات در روزهای اربعین در مرز تمرچین افزود: هماهنگی و مکاتبات مستمر برای گرفتن مجوز ایجاد مرکز جامع از راهداری و استانداری، هماهنگی برای پایش وضعیت ارتباطی کلیه مسیرهای منتهی به مرز تمرچین توسط سازمان تنظیم منطقه آذربایجان غربی، پیگیری ایجاد سایت های ثابت و پرتابل یکی از اپراتورها جهت افزایش ظرفیت شبکه در منطقه و پوشش نقاط فاقد پوشش، هماهنگی و حضور در جلسات ستاد اربعین وزارت و ستاد اربعین استان و کمیته فناوری ستاد اربعین استان و اقدامات درباب مصوبات این جلسات، بازدیدهای میدانی از مرز تمرچین و مسیرهای منتهی به مرز از راه اندازی سایت ها و پایش و آزمودن شبکه ارتباطی و اینترنتی و نحوه ارائه خدمات با حضور مدیران دستگاه های حوزه ارتباطات، ایجاد «مرکز خدمات جامع ارتباطی» برای ارائه کلیه خدمات موردنیاز در عرصه پست، پست بانک، همراه اول و ایرانسل به زوار در مرز تمرچین و پیگیری استقرار اینترنت رایگان در سه موکب مستقر در کردستان عراق ازجمله اقدامات انجام گرفته در راستای ارائه خدمات ارتباطی به زوار اربعین است.
وی در تشریح اقدامات انجام شده برای افزایش ظرفیت شبکه ارتباطی در محدوده مرز تمرچین نیز اضافه کرد: بتازگی هشت سایت ثابت و سه سایت پرتابل یکی از اپراتورها برای افزایش ظرفیت و پوشش کامل مسیرهای منتهی به مرز تمرچین ایجادشده است. این در حالیست که سال قبل نیز پنج سایت ثابت یکی از اپراتورها برای پوشش مرزی و مسیرهای منتهی به مرز به شبکه اپراتور اضافه شده بود. همین طور چهل ویک سایت در مسیرهای منتهی به مرز بهینه سازی شده اند.
جلیلی نژاد اشاره کرد: از طرف دیگر برای تقویت زیرساخت های ارتباطی در مرز تمرچین، گروه ها و اکیپ های نگهداری و رفع خرابی نیز شبانه روزی جهت بررسی وضعیت پایداری فیبر در مسیرهای منتهی به پیرانشهر و تمرچین مستقر شده اند.
بنابراین گزارش، تردد از مرز رسمی تمرچین برای اربعین امسال، شبانه روزی است و در بخش ایران مجتمع های خدماتی رفاهی و موکب برقرار است و در عراق نیز موکب هایی در راه مستقر هستند.
زائران می توانند بوسیله مرز تمرچین خودرا از حاج عمران، چومان، سوران، اربیل، سامرا و بغداد به کربلا و نجف برسانند.


منبع:

1402/06/17
14:41:49
0.0 / 5
232
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد