لاجوردی مطرح كرد؛

کاهش ۵۰ درصدی هزینه های رومینگ در اربعین ۱۴۰۲

کاهش ۵۰ درصدی هزینه های رومینگ در اربعین ۱۴۰۲

به گزارش بی بی سرور، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اظهار داشت: برای کاهش ۵۰ درصدی هزینه های رومینگ در اربعین ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱ موافقت شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از مهر، امیر لاجوردی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در یکی از پیام رسان های بومی تمهیدات و اقدامات سفر اربعین را اعلام نمود که به شرح زیر است:
«دو هفته پیش به دعوت برادر و هم مدرسه ای دوران نوجوانی آقای علی موید، رئیس رگولاتوری عراق به این کشور سفر کردم. با وزیر محترم ارتباطات عراق هم دیدار داشتیم. در این سفر مدیرعامل محترم شرکت زیرساخت و نمایندگان اپراتورها هم سفر بودند.
در ابتدای سفر سری به محل شهادت شهیدین (به قول عراقی ها) حاج قاسم و ابومهدی المهندس زدیم و خودمان را آماده کردیم برای مذاکرات فشرده ی سه روزه در بغداد.
پس از مذاکره فشرده و رو در رو اپراتورهای طرفین، اتفاق خوب نخست، کاهش ۵۰ درصدی هزینه های رومینگ در اربعین ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱ بود (با وجود افزایش قیمت دینار از سال پیش تا کنون). *بسته ی رومینگ ایرانسل: https: //irancell.ir/p/302422/arbaeen-1402 * بسته ی رومینگ همراه اول: https: //mci.ir/roaming-iraq
اتفاق خوب دیگر ایجاد لینک مستقیم بین تهران و بغداد بود که با پیگیری های برادرم آقای مهندس جعفرپور به سر انجام رسید و تأخیر ارتباطی بین بغداد و تهران از حدود ۲۰۰ میلی ثانیه در گذشته (به دلیل عبور ترافیک از صوفیه و فرانکفورت) به کمتر از ۲۰ میلی ثانیه رسید که تحولی در ارتقا کیفیت سکو ایرانی در عراق است.
دریافت مجوز موقت دو فرکانس رادیویی روی موج FM در شهر های نجف و کربلا و مسیر پیاده روی از دیگر توفیقات سفر بود.


تسهیل در عرضه خدمات سرویس «پست یافته» توسط پست جمهوری اسلامی ایرانی در راه نجف به کربلا، و عرضه خدمات پستی ویژه زائرین با هزینه کم (فقط هزینه هواپیما) توسط شرکت پست عراق در نقاط منتخبی در شهر های نجف و کربلا از دیگر هماهنگی های انجام شده بود. فهرست نقاط در تصویر زیر مشخص است.

توافق بر افزایش نقاط عرضه WiFi مجانی در شهر های نجف و کربلا و مسیر پیاده روی و همینطور نقاط ابتدایی مرز عراق که توسط ج. ا. ا. اعلام می شود از نکات مثبت دیگر سفر بود.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همینطور از پشتیبانی از استارت اپ های قمی اطلاع داد.»


منبع:

1402/06/03
08:46:10
0.0 / 5
190
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد