در دیدار هفتگی وزیر ارتباطات با نمایندگان مردم در مجلس؛

اتصال ۸۰ درصد روستاهای استان سیستان و بلوچستان به فیبرنوری

اتصال ۸۰ درصد روستاهای استان سیستان و بلوچستان به فیبرنوری

به گزارش بی بی سرور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار هفتگی با نمایندگان مردم در مجلس اظهار داشت: تمامی ۸۶ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان آستانه اشرفیه به شبکه ارتباطی متصل شده اند.به گزارش بی بی سرور به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه دیدارهای هفتگی خود با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با ملک فاضلی، نماینده مردم شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان استان سیستان و بلوچستان؛ ابراهیم نجفی نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر استان گیلان و همایون سامه یح نجف آبادی، نماینده ایرانی ها کلیمی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
زارع پور در دیدار با فاضلی با اشاره به اینکه شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان استان سیستان و بلوچستان ۴۷۹ روستای بالای بیست خانوار دارد که ۳۸۳ روستا یعنی معادل ۸۰ درصد روستاهای این شهرستان زیر پوشش شبکه ارتباطی قرار دارد، اظهار داشت: ۱۳۶ روستا در این شهرستان باقی مانده است که به شبکه ارتباطی دسترسی ندارد که برقراری این دسترسی به دو اپراتور واگذار کرده ایم.
وی با تکیه بر این که تلاش می شود تا آخر سال تمامی روستاهای شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان به شبکه ارتباطی پرسرعت و با کیفیت متصل شود، اضافه کرد: ظرف دو سال از عمر دولت سیزدهم ۱۳۶ روستا، دقیقا معادل روستاهای باقی مانده به شبکه ارتباطی متصل شدند. این در شرایطی است که در چهار سال قبل از آن تنها ۸۰ روستا اتصال پیدا کرده بودند.
زارع پور در ادامه با اشاره به اینکه بهبود کیفیت شبکه ارتباطی در شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان هم مورد توجه قرار دارد، خاطرنشان کرد: برای بهبود کیفیت ارتباطی در این شهرستان هم ۴۵۳ کیلومتر فیبر نوری ابلاغ گردیده است که ۴۰۷ کیلومتر آن به مرحله اجرا رسیده است.
وزیر ارتباطات در ادامه دیدارهای امروز خود با نمایندگان مجلس در دیدار با ابراهیم نجفی نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر استان گیلان اظهار داشت: تمامی ۸۶ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان آستانه اشرفیه به شبکه ارتباطی متصل شده اند و این شهرستان از معدود شهرستان هایی در کشور است که دارای دسترسی صد درصدی است.
زارع پور جهت بررسی کیفیت ارتباطی بعضی از روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه به گزارشات مدیران و معاونان خود اکتفا نکرد و به صورت تصادفی با بعضی از روستاییان و دهداران این شهرستان هم تماس تلفنی برقرار کرد.
وی همینطور در ارتباط با گلایه نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در رابطه با قطعی تلفن ثابت در بعضی روستاهای این شهرستان هم به نماینده وزارت ارتباطات در هیأت مدیره شرکت مخابرات دستور داد که مشکل این روستاها را در اسرع وقت حل کند.
زارع پور در آخرین دیدار امروز با نمایندگان مردم، با همایون سامه یح نجف آبادی، نماینده ایرانی ها کلیمی در مجلس شورای اسلامی دیدار نمود و در این نشست درخواست جامعه کلیمیان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را بررسی و در مواردی دستوراتی صادر کرد.

1402/05/31
10:37:09
0.0 / 5
244
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی بی سرور
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد