پیگیری سازمان فناوری اطلاعات از ماجرای حریم خصوصی در یک پیام رسان

پیگیری سازمان فناوری اطلاعات از ماجرای حریم خصوصی در یک پیام رسان

بی بی سرور: سازمان فناوری اطلاعات ایران خواهان توضیحات مدیران ارشد یک پیامرسان بومی درباب حفظ حریم خصوصی کاربران شد.به گزارش بی بی سرور به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، در ایام اخیر، شاهد انتشار تصویری در رسانه های اجتماعی بودیم که منتشرکننده آن مدعی بود تصویر کامپیوتر یکی از کارمندان بله است. در این جهت سازمان فناوری اطلاعات ایران خواهان توضیحات مدیران ارشد این پیامرسان شد.
به این منظور علاوه بر برگزاری یک جلسه فوری با حضور مدیران این پیامرسان، کارشناسان این سازمان با هدف بررسی دقیق جزییات و راستی آزمایی بیانیه انتشار یافته توسط بله، در محل این پیامرسان حضور بهم رساندند.
طبق بررسی های انجام شده، سامانه مقابله با کلاهبرداری و محتوای غیراخلاقی در کانال ها و گروههای عمومی بله بطور کامل از سامانه های اصلی این پیامرسان جداست. محتوای درون این کانال ها و گروه ها طبق سند قوانین و شرایط استفاده از پیامرسان، به عنوان مصداق محتوای عمومی معرفی شده است. پس محتوای عمومی یاد شده در این سامانه با هدف شناسایی و حذف محتویات کلاهبرداری مانند فیشینگ و لینکهای مضر و محتواهای غیراخلاقی مورد بررسی قرار می گیرد. این محتوای نامناسب با گزارش های واصله کاربران یا بوسیله ابزارهای هوش مصنوعی (متن کاوی) می تواند شناسایی شده و جهت بررسی بیشتر در سامانه قرار بگیرد. همین طور با بررسی بخش های مختلف این سامانه مشخص شد که اپراتور امکان مشاهده اطلاعات خصوصی کاربر ارسال کننده محتوا در کانال ها و گروههای عمومی مانند ای دی کاربر، نام ارسال کننده و شماره تلفن را ندارد. باتوجه به این توضیحات، در این مورد هیچ نوع نقض حریم خصوصی دیده نشده و امنیت استفاده کاربران از پیامرسان بله همانند گذشته تامین است.

1402/05/06
18:11:04
0.0 / 5
227
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد