اقدامات وزارت ارتباطات و اپراتورها برای ایام محرم و اربعین

اقدامات وزارت ارتباطات و اپراتورها برای ایام محرم و اربعین

بی بی سرور: با فرارسیدن ماه محرم وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه هر ساله اقدامات و خدماتی را برای شهروندان درنظر میگیرند.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، با فرارسیدن ماه محرم و بعد از آن ایام اربعین حسینی، سازمان ها و وزارت خانه ها درصدد برنامه ریزی جهت ارائه خدمت به شهروندان و زوار عتبات عالیات هستند؛ به نحوی که این رویداد در سالهای اخیر به عنوان بزرگ ترین گردهمایی سالیانه مذهبی در جهان ثبت شده است. امسال هم به رسم هر ساله وزارت ارتباطات و سازمان های مربوطه مقرر است اقداماتی جهت تسهیل سفر زوار انجام دهند و مقرر است با پیگیری و تاکید وزارت ارتباطات خدمات و خدمات بهتر و متنوع تری نسبت به سال قبل ارائه شود. بطور مثال وزیر ارتباطات مدتی پیش درباره ی این مساله گفته است که ستاد هماهنگی اربعین در وزارت ارتباطات با حضور وی تشکیل شد و در تلاش هستند یک بسته خدمات ارتباطی فناورانه را برای زوار فراهم آورند.

او همین طور اظهار داشت که در حال پیش بینی بسته های رومینگ مناسب تر نسبت به سال قبل در تعامل با اپراتورها هستند. در همین رابطه تعدادی از اپراتورها از بسته های محرم خود ویژه سفر به کشور عراق آگاهی داده اند.

اپراتور اول تلفن همراه اهتمام کرده است با در نظر گرفتن شاخصهای مدنظر و دغدغه زوار عتبات عالیات، بسته هایی را طراحی کند که ضمن قابلیت رقابت با سیم کارت اپراتورهای عراقی، مانع خروج ارز از کشور شود. این اپراتور بعد از تجربه موفق ارائه بسته های ویژه حج تمتع ۱۴۰۲، توافقی مشابه را با اپراتورهای عراقی انجام داده و امکان عرضه مکالمه و دیتا با قیمت مناسب را در قالب بسته های ویژه محرم فراهم آورده است تا مسافران کشور عراق بدون هیچ نگرانی از قطعی ارتباط خود به این کشور بروند.

بنابراین از ۲۸ تیر ۱۴۰۲ امکان خرید و فعالسازی ۲ بسته «۱۵ دقیقه مکالمه ۷ روزه» و «اینترنت نامحدود ۷ روزه به اضافه ۱۵ دقیقه مکالمه»برای مشترکان این اپراتور فراهم گشته است. بسته اول شامل ۱۵ دقیقه مکالمه ۷ روزه می شود که با قیمت ۱۵۰ هزار تومان قابل خریداری و فعالسازی است. بسته دوم نیز متشکل از اینترنت بین المللی نامحدود ۷ روزه (با رعایت مصرف منصفانه تا سقف سه گیگابایت) به اضافه ۱۵ دقیقه مکالمه است که با قیمت ۲۹۰ هزار تومان قابل خریداری و استفاده در حالت رومینگ روی شبکه اپراتورهای آسیاسل و کورک و زین است.

تمامی متقاضیان سفر به کشور عراق در روزهای محرم می توانند بوسیله مراجعه به آدرس https: //mci.ir/roaming-iraq یا اپلیکیشن همراه من (منوی خرید بسته جدید - رومینگ) یا شماره گیری کددستوری «ستاره ۱۰ ستاره ۲۹۱۳ ستاره ۰۴ مربع» مبادرت به انتخاب، خریداری و فعالسازی بسته های ویژه رومینگ همراه اول با کشور عراق کنند.

مشترکان اپراتور اول تلفن همراه (همراه اول) در صورتی که با خرید یکی از بسته های مذکور، مبادرت به بردن سیمکارت خود به کشور عراق کنند، ضمن عدم نیاز به استفاده از ارز برای خرید سیمکارت عراقی می توانند با اطمینان و آرامش خاطر از داشتن ارتباط با خانواده و بستگان بوسیله تلفن همراه، عازم این کشور شوند.

دسترسی به سایت ها، اپلیکیشن همراه من، بانکها و انجام عملیات بانکی از دیگر مزایای همراه بردن سیمکارت اپراتور اول تلفن همراه به کشور عراق و استفاده از سرویس رومینگ بین الملل است. دارندگان سیمکارت های همراه اول می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی نحوه دریافت بسته رومینگ رایگان در مسافرت به عراق به لینک https: //ewano.app/safaroaming مراجعه کنند.

از سوی دیگر اپراتور دوم تلفن همراه هم همزمان با فرا رسیدن ایام محرم تعرفه ویژه مکالمه، اینترنت و پیامک خودرا برای زوار عتبات عالیات، اعلام گردید.

تعرفه های تخفیفی ویژه این اپراتور (ایرانسل) جهت استفاده از خدمات رومینگ در کشور عراق، بوسیله اپراتورهای Zein، Asiacell و Korek در نظر گرفته شده است و زوار اپراتور دوم تلفن همراه، امکان خرید بسته اینترنت با تعرفه مقرون به صرفه را دارند. بر همین اساس، سه بسته اینترنت با تخفیف ویژه در نظر گرفته شده که شامل بسته ۵ گیگابایت ۱۴ روزه، بسته ۱ گیگابایت ۷ روزه و بسته ۳۰۰ مگابایت ۷ روزه است. قیمت این بسته ها فارغ از نوع اپراتور میزبان یکسان است و به ترتیب با قیمت ۳۶۰هزار تومان، ۱۶۰هزار تومان و ۶۰هزار تومان عرضه شده است. هزینه مصرف آزاد اینترنت بدون فعال سازی بسته رومینگ، ۲هزار تومان به ازای هر مگابایت محاسبه می شود.خرید و فعال سازی این بسته ها با شماره گیری کد دستوری #۱*۳*۱۱۱۱* و یا مراجعه به اپلیکیشن آن، امکان پذیر است. بدین ترتیب مشترکان ایرانسل، علاوه بر این که نیاز به خرید سیمکارت و تغییر شماره ندارند، در هزینه اینترنت مصرفی شان در طول سفر صرفه جویی می شود و در مقایسه با تعرفه اپراتورهای کشور عراق، مبالغ کمتری را می پردازند.

تعرفه مکالمه و پیامک

اپراتور دوم تلفن همراه همین طور تعرفه های مکالمه و پیامک برای مشترکانی که در مسافرت به کشور عراق نیاز به استفاده بیش از مکالمه و پیامک را دارند، اعلام نموده است که شامل هر دقیقه تماس داخلی با هزینه ۷۹۰۰تومان، هر دقیقه تماس با ایران ۱۸هزار و ۵۰۰تومان، هر دقیقه تماس دریافتی ۱۱هزار و ۵۰۰تومان و ارسال هر پیامک ۲۵۰۰تومان است. همین طور دریافت پیامک برای مسافران کشور عراق که از سرویس رومینگ ایرانسل استفاده می نمایند رایگان است.
فعال سازی خدمت رومینگ حتما باید پیش از سفر و بوسیله شماره گیری کد #۱*۱۱۱۱* از سیمکارت ایرانسل و یا با بهره گیری از اپلیکیشن این اپراتور صورت گیرد بدین سبب به این منظور، مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه لازم است در اپلیکیشن آن، ابتدا گزینه «سایر» را انتخاب کنند، سپس در قسمت «پرونده» و بعد از آن قسمت «خدمات رومینگ»، رومینگ خط خودرا فعال کنند. مشترکان این اپراتور باید توجه داشته باشند که بسته های اینترنت، مکالمه و پیامک فعال در شبکه ایران، هنگام حضور در کشور عراق، قابل استفاده نخواهند بود و لازم است که در صورت تمایل، بسته های اینترنت ویژه رومینگ را فعال کنند.

مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه در کشور عراق، می توانند علاوه بر استفاده از اپلیکیشن آن با شماره گیری رایگان کد دستوری #۷*، سیمکارت خودرا شارژ کنند. روشن کردن تلفن همراه در زمان رومینگ، هیچ هزینه ای ندارد. هزینه تماس ورودی و خروجی، برمبنای دقیقه و از زمان شروع مکالمه، محاسبه خواهد شد؛ بنابراین، در صورتیکه تماس وارده، پاسخ داده نشود، هزینه ای بابت آن در تماس منظور نخواهد شد.

مشترکان ایرانسل لازم است توجه داشته باشند که با روشن کردن اینترنت رومینگ، دیتای مورد استفاده در اپلیکیشن های تلفن همراه، با هزینه رومینگ محاسبه می گردد. بدین سبب بهتر است از غیرفعال بودن بروزرسانی خودکار و موارد مشابه در اپلیکیشن های نصب شده خود اطمینان حاصل کنند. همین طور مشترکان این اپراتور باید توجه کنن که برای تماس با شماره های ایرانی از خارج از کشور، لازم است قبل از شماره مشترک مدنظر خود، حتما کد ۰۰۹۸ را شماره گیری کنند (مثال: ۰۰۹۸۹۳۵۱۲۳۴۵۶۷ (تلفن همراه) یا ۰۰۹۸۲۱۸۷۶۵۴۳۲۱ (تلفن ثابت).

پیشنهاد می شود که مشترکان ایرانسل، قبل از ورود به کشور عراق، حداقل ۱۰۰ هزار تومان در سیمکارت اعتباری خود شارژ داشته باشند و اگر در طول سفر برای برقراری تماس با مشکلی مواجه گشتند، ابتدا از کافی بودن میزان اعتبار (شارژ) سیمکارت خود مطمئن شوند. پیشنهاد می شود که مشترکان دائمی نیز، به میزان مورد نیاز، سقف مصرف مجاز سیمکارت خودرا بالا برند.

آمادگی ۵۰ شرکت جهت ارائه خدمات در بستر فضای مجازی به زائران

علاوه بر موارد ذکر شده تا حالا ۵۰ شرکت، آمادگی خودرا جهت ارائه خدمات در بستر فضای مجازی به زوار حسینی اعلام نموده اند. مهدی مظفری- مدیر کل پایش، ممیزی و نظارت سازمان فناوری اطلاعات ایران- مدتی پیش درباره ی شناسایی و معرفی شرکت های فعال در عرصه ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی گفته است: تا حالا ۵۰ شرکت آمادگی خودرا جهت ارائه خدمات در بستر فضای مجازی به زوار اعلام نموده اند. در این جهت از شرکت هایی که در سال قبل در این امر خیر مشارکت داشتند نیز دعوت به همکاری شده است.

مظفری درباره ی زمینه های خدمات رسانی این شرکتها در فضای مجازی اظهار داشت: حمل و نقل، اقامت و اسکان، پرداخت، مسیریابی و جانمایی همچون زمینه هایی است که برای خدمات رسانی به زائران در نظر گرفته شده است. البته خدمات متنوع نیز در نظر گرفته شده است که در گروه بندی یاد شده قرار ندارد.

وی آخرین وضعیت شرکت های آماده ارائه خدمات در مراسم اربعین را تبیین کرد و اظهار داشت: هم اکنون، شرکتها مشغول معرفی توانمندی ها و خدماتی هستند که در بستر فضای مجازی قابل ارائه به زوار است. در این فاز چالش ها و دغدغه های فعالان مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و پیگیری رفع نیازهای آنها در دستور کار قرار دارد. بعد از طی این مرحله و به زودی، اسامی شرکتها و پلت فرم هایی که خدمات آنها مرتبط و کاربردی برای زوار است بر روی سامانه arbaeen.ito.gov.ir قرار می گیرد.

منبع:

1402/05/03
08:17:43
0.0 / 5
350
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد