ضرر 1 و یک دهم تریلیون دلاری غول های فناوری چین

ضرر 1 و یک دهم تریلیون دلاری غول های فناوری چین

بی بی سرور: داده های رفینیتیو نشان میدهد از زمان شروع برخورد نظارتی دولت چین در دو سال قبل تا به امروز، شرکت های بزرگ فناوری چین بیش از یک تریلیون دلار ارزش خودرا از دست داده اند که معادل کل اقتصاد هلند است.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، بعد از آن که بانک مرکزی چین اعلام نمود که ممکنست تغییر روندی در جریان باشد، سرمایه گذاران حالا امیدوارند قوانین سخت گیرانه ای که از اواخر سال ۲۰۲۰ مانع رشد شده اند، تسهیل شوند.

بانک مرکزی چین جمعه گذشته اعلام نمود که بیشتر مشکلات اصلی کسب و کارهای مالی شرکت های پلت فرم اصلاح شده است و رگولاتورها، تمرکز خودرا بجای شرکت های خاص، به کل صنعت فناوری معطوف خواهند کرد.

برنامه ریز دولتی چین روز چهارشنبه از شرکت "تنسنت هولدینگ" که بزرگترین شرکت بازی ویدیویی جهان است و غول تجارت الکترونیکی علی بابا، به سبب مشارکت شان در نوآوری فناوری چین تمجید کرد. این نشانه دیگری بود که میانه نهادهای دولتی با بخش فناوری، بار دیگر گرم می شود.

تحلیلگران می گویند لغو عرضه اولیه عمومی ۳۷ میلیارد دلاری گروه آنت وابسته به گروه علی بابا در نوامبر سال ۲۰۲۰، نقطه شروع سرکوب نظارتی گسترده بر شرکت های فناوری سرزمین اصلی چین بود که اندازه و نفوذ آنها به سرعت رشد کرده بود. از آن زمان، تقریباً ۱.۱ تریلیون دلار از ارزش بازار گروه علی بابا، تنسنت، غول چینی تحویل غذا می توآن، غول جستجوی بایدو و سایت تجارت الکترونیک JD.com ریزش کرده است.

قیمت سهام این پنج شرکت طی این مدت، بین ۴۰.۴ تا ۷۱ درصد کاهش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، سهام فناوری در بازار هنگ کنگ از روز دوشنبه که سرمایه گذاران روی تسهیل سخت گیری نظارتی و افزایش درآمد شرکت های فناوری حساب می کنند، ۴.۱ درصد بالا رفته است اما تعدادی از مفسرین واکنش محتاطانه ای داشته اند.

منبع:

1402/04/23
17:01:17
0.0 / 5
330
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد