اینفلوئنسرها در فرانسه زیر تیغ قانون رفتند

اینفلوئنسرها در فرانسه زیر تیغ قانون رفتند

بی بی سرور: طبق قانون جدیدی که در پارلمان فرانسه تصویب گردید، فعالیت اینفلوئنسرها در رسانه های اجتماعی با هدف مقابله با تبلیغ محصولات و روندهای خطرناک، سامان دهی می شود.به گزارش بی بی سرور به نقل از ایسنا، بعد از اینکه قانونگذاران در مجلس ملی فرانسه به این قانون رای دادند، ۳۴۲ سناتور از طیف های سیاسی مختلف، به تصویب قانونی رای دادند که از طرف دو نماینده معرفی شده بود. اولیویا گرگوار، وزیر تجاری بعد از این رای، از تعهد اعضای پارلمان و کیفیت کار آنها تجدید کرد.

حدود ۱۵۰ هزار اینفلوئنسر در فرانسه وجود دارد اما اقدامات تعدادی از آنها، بازاریابی اینفلوئنسری را با انتقادهای فزاینده روبرو کرده است.

شاکیان اقدامات گروهی را آغاز نموده اند و یک گزارش کوبنده از طرف اداره پیش گیری از تقلب فرانسه انتشار یافته است.

عجیب تر از آن اینکه یک خواننده رپ فرانسوی در یک جنگ دیجیتالی مقابل کسانی که به آنها لقب "اینفلو-دزد" داده است، این مساله را بوسیله کمپین تبلیغاتی خود در رسانه های اجتماعی شدت بخشیده است.

از تبلیغ محصولات خطرناک گرفته تا بهتان کلاهبرداری، درخواستهای فزاینده ای برای ساماندهی اینفلوئنسرها وجود دارد. از روز چهارشنبه، دو اینفلوئنسر معروف فرانسوی دستور یافته اند پیام اداره پیش گیری از تقلب فرانسه را نمایش دهند که درباره ی تعدادی از محتوای آنها هشدار می دهد.

بسیاری از اینفلوئنسرها مخاطبان اندکی دارند اما برخی از سلبریتی هایی که میلیونها هوادار دارند، می توانند روی عادتهای مصرف به ویژه در بین جوانان تاثیر بگذارند.

طبق مفاد این قانون، اینفلوئنسرها از نظر قانونی به عنوان افراد یا اشخاص حقوقی تعریف می شوند که در ازای دریافت مبلغی، از شهرت خود برای تبلیغ کالاها و خدمات آنلاین نزد مخاطبان استفاده می نمایند.

این قانون ترویج برخی اعمال مانند جراحی زیبایی و پرهیز درمانی و تبلیغ چندین دستگاه پزشکی را ممنوع می کند. همین طور تبلیغ محصولات حاوی نیکوتین را ممنوع می کند. شرط بندی و قمار ورزشی هم تحت پوشش این قانون قرار گرفته است: اینفلوئنسرها دیگر نمی توانند اشتراک پیش بینی های ورزشی را تبلیغ کنند و تبلیغ بازی های پولی به پلت فرم هایی محدود می شود که از نظر فنی، دسترسی به خردسالان را محدود می کنند. مجازات عدم رعایت این قانون، حداکثر دو سال زندان و ۳۰ هزار یوروجریمه خواهد بود.

این قانون همین طور صحنه های نمایشی با حیواناتی که مالکیت آنها ممنوعست را ممنوع می کند. تصاویر تبلیغاتی به عنوان مثال از لوازم آرایشی، باید مشخص کنند که آیا روتوش شده اند یا از فیلتری استفاده می نمایند که آنها را جذاب تر می کند.

چندین سناتور بر ضرورت تحکیم منابع مقامات رگولاتوری در آینده، همچون منابع اداره پیش گیری از تقلب فرانسه و سازمان بازارهای مالی تاکید کرده اند.

نماینده های اینفلوئنسرها هم تحت ساماندهی قرار می گیرند. هنگامی که میزان پول از سقف خاصی فراتر رود، یک قرارداد مکتوب اجاری خواهد بود. این متن همین طور شامل تدابیری برای مسئول شناختن پلت فرم ها است.

در حالی که خیلی از اینفلوئنسرهای موفق از خارج از کشور مانند دبی فعالیت می نمایند، هدف این قانون، این است که افرادی که خارج از اتحادیه اروپا، سوئیس یا منطقه اقتصادی اروپا فعالیت می نمایند، بیمه مسئولیت مدنی در اتحادیه اروپا را برعهده بگیرند. هدف، ایجاد صندوقی برای جبران خسارت قربانیان احتمالی است.

بر اساس گزارش یورونیوز، این اینفلوئنسرها همین طور باید یک نماینده قانونی در اتحادیه اروپا تعیین کنند.

منبع:

1402/03/17
09:43:28
0.0 / 5
292
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
BBServer بی بی سرور

bbserver.ir - مالکیت معنوی سایت بی بی سرور متعلق به مالکین آن می باشد